Zile Dereboğazı İçme Suyu Barajı'nda son durum ne?

Zile Dereboğazı İçme Suyu Barajı'nda son durum ne?

Zile'nin içme suyunu karşılayacak olan Zile Dereboğazı içme suyu barajı yapım çalışmasını yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Milletvekili Celil Göçer yapılacak olan barajla Zile arıtılmış suya kavuşacak dedi.Zile'nin içme suyunu karşılayacak olan Zile Dereboğazı içme suyu barajı yapım çalışmasını yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Milletvekili Celil Göçer yapılacak olan barajla Zile arıtılmış suya kavuşacak dedi.


Milletvekili Celil Göçer baraj inşaat alanında yaptığı açıklamasında Bu yapılmakta olan baraj Zile'mizin ihtiyacı içme ve tarımsal sulama ihtiyacını karşılayacak. Bu çalışmalar gör düğümüz kadarıyla hızlı bir şekilde devam ediyor. Şuanda tünelin 240 metrelik alanı tamamlanmış durumda 60 metrelik kısımda tamamlandığında içme suyunun flitlemelere gelen kısmı tamamlanmış olacak inşaatta büyük bir hızla ilerliyor. Proje süresi yaklaşık 3 yıl ama çalışan arkadaşlar 2 yıl içerisinde bitirileceğini ifade ediyorlar. Sayın Belediye Başkanımız Lütfi Vidinel Ankara'da Sayın Başbakanımıza Zile'nin su sıkıntısı yerel yönetimler toplantısında da ifade etmişti. Sayın Başbakanımızda Zile'nin su probleminin çözümü için söz vermişti ve hızlı bir şekilde bu Dereboğazı barajımızda çalışmaya başladık. Hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu proje tamamlandığında Zile'nin içme suyu problemi kalkmış olacaktır. Burası aynı zamanda güzel bir mesire alanı olacaktır dedi.


İçme suyu baraj çalışma alanını ziyaretine Ak Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Akif Seçkin, İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Fenercioğlu, Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Erdoğan, AK Parti İlçe yönetimi ve Belediye meclis üyeleri katıldı. Milletvekili Göçer Baraj çalışma alanı incelemesinden sonra İlçede esnaf ziyareti ve hastane ziyaretinde bulundu.Zile Belediyesi