Ziraat Bankası Kazakistan'da şube açtı!

Ziraat Bankası Kazakistan'da şube açtı! Ziraat Bankası Kazakistan'da şube açtı!

Ziraat Bankası dünyada da büyümeye devam ediyor. Yurt dışı iştirakleri ve şubeleriyle 18 ülkede 101 noktada varlığını devam eden Ziraat Bankası, büyümeyi sürdürüyor.Dünyada en yaygın faaliyet ağı bulunan Türk bankası olan Ziraat Bankası, Kazakistan’ın Almatı 2’nci şubesi açtı. Ziraat Bankası yeni şubesi ile yurt dışında 101 noktaya ulaştı. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Ziraat Bankası  tarafından yapılan açıklama kapsamında, bankanın Kazakistan'da bulunan iştiraki Kazakistan Ziraat International Bank’ın 6'ncı şubesi Almatı’da açıldı.
 
Aktau, Almatı, Astana, Çimkent, Atirau şubelerinden sonra bankanın tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan; Çin, Orta Asya Cumhuriyetleri, Rusya, Kırgızistan ve Tacikistan arasında önemli ulaşım noktalarından biri olan Almatı kentindeki ikinci şubesi 23 Ağustos’ta faaliyete başladı. 

1993 yılında açılan Kazakhstan Ziraat International Bank, Kazakistan’da kurulan ilk yabancı sermayeli bankalardan biri olarak, kurumsal faaliyetlerin finansmanına yönelik ihtiyaçları etkin bir şekilde karşılayıp ülkede pazar payını arttırıyor. Ziraat Finans Grubu’nun Kazakistan dışında, Almanya, Karadağ, Bosna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Özbekistan ve Türkmenistan’da da iştirak bankaları bulunuyor.

Yurt dışı iştirakleri ve şubeleriyle 18 ülkede 101 noktada küresel banka olarak varlığına devam eden Ziraat Bankası, bulunduğu coğrafyaların Türkiye ile olan ekonomik ilişkilerine de katkı sunuyor.