Ziraat Katılım'dan 300 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı!

Ziraat Katılım'dan 300 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı! Ziraat Katılım'dan 300 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı!

Ziraat Katılım Bankası AŞ 300 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracını başarılı bir biçimde tamamladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Ziraat Katılım Bankası AŞ, 300 milyon lira tutarlı kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Bankanın yaptığı açıklamaya göre, Ziraat Katılım Bankası AŞ 300 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracını başarılı bir biçimde tamamladı. Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla bugün yapılan ihraç ile 98 gün vadeli 300 milyon lira fonlama temin edilmiş oldu.

Yapılan açıklamada görüşleri yer alan Ziraat Katılım Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük, kira sertifikası ihracına gelen talepten memnun olduklarını dile getirerek “Ziraat Katılım olarak bugün 32'nci kira sertifikası ihracımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Bugüne kadar kira sertifikası ihraçları ile temin edilen fonlama tutarı 5,2 milyar TL olmuştur. Bundan önceki ihraçlarımızda olduğu gibi, bugün gerçekleştirdiğimiz 300 milyon TL kira sertifikası ihracımıza gelen yüksek talep, Ziraat Katılım’ın güçlü sermaye yapısına, aktif kalitesine ve ülkemiz ekonomisine duyulan güvenin artarak devam ettiğini göstermektedir.” dedi.

Karakütük “Ziraat Katılım olarak sektörün öncüsü olma vizyonumuz ile önümüzdeki dönemde de ülkemiz adına hep beraber çalışmaya, katılım bankacılığının ruhunu temsil eden 'Paylaştıkça daha fazlası' ilkemizle büyümeye devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Bu arada, Ziraat Katılım 2018 başından bugüne kadar 20 farklı kira sertifikası ihracı yoluyla 3,8 milyar Türk Lirası fonlama temin etti.

pus