10 yılda Batı tükendi Doğu'ya gitme zamanı

10 yılda Batı tükendi Doğu'ya gitme zamanı

Türkiye'deki Forum alışveriş merkezlerinin sahibi olan Multi Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Otto Nagel, Türkiye'nin son 10 yılda aldığı yolu ‘fantastik' olarak nitelendirdi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site! Nagel, ‘1997 yılında Türkiye'de Konya ya da Gaziantep'e alışveriş merkezi açmak bizim için çok uçuk bir fikirdi. Ancak şimdi bir boru hattı oluşturduk ve Türkiye'ye yayılıyoruz. 10 yılda Türkiye'nin aldığı yol inanılmaz' dedi.


PERAKENDEDE BİR NUMARA


Türkiye'nİn perakende sektöründe bir numara olma yolunda hızla ilerlediğini belirten Nagel, ‘Nereye gittiğimiz de unutmamalıyız. Siz bu 10 yıllık sürede hem Türkiye'ye yayıldınız hem de yurtdışına açıldınız. Dilerseniz Çin'e gidelim, aynı gelişmeleri 10 yıl sonra da Çin'de göreceğiz. İpekyolu'nu takip edelim' dedi. Son 10 yılda Batı'nın tükendiğini belirten Nagel, ‘Artık Doğu'ya gitme zamanı' diye konuştu. 2004 yılında Türkiye'de son derece kaliteli yatırımlar yaparak çıtayı yükselttiklerini ve tüm Türkiye'ye yayılmak istediklerini belirten Nagel, bir anısını da şöyle anlattı: ‘Hiç unutmuyorum 4 Ağustos 2004 akşamı Reina'da bir Alman yatırım fonu yetkilileri ile birlikteydik. Türkiye'yi incelemişlerdi ve bize ‘her şeyi satın satın almak istiyoruz' dediler. Onlar da kısa sürede Türkiye'nin potansiyelini fark etti.'


(Star)


pus