12 soruda KİPTAŞ Kayabaşı Konutları!

12 soruda KİPTAŞ Kayabaşı Konutları!

Türkiye'nin 1 numaralı konut ve emlak sitesi www.emlakkulisi.com'dan bir büyük hizmet daha. 12 soruda Küçükçekmece'de inşa edilen KİPTAŞ Kayabaşı Konutları! İşte KİPTAŞ Kayabaşı Konutları'yla ilgili en çok merak ettiğiniz sorular ve yanıtları! Kayabaşı Ko


1) Kayabaşı nerede?

Küçükçekmece'nin kuyezinde yer alan Kayabaşı Konutları TEM Otoyolu'na yaklaşık 2 kilometre mesafede.

2) Konutların metrekare aralığı ne?

75 metrekare ve 115 metrekare.

3) Fiyatlar neden başlıyor?

75 metrekare konutların özürlüler için ayrılan 16'sı 49 bin 500 YTL. Kalanları 75 bin YTL. 115 metrekare giriş katlar 99 bin YTL. Normal katlar 115 bin YTL.

4) Kampanyada faiz oranı ne?

Garanti Bankası ile yapılan özel anlaşma ile faiz oranı 0.84. Bu faiz oranı şu anda İstanbul'da satışta olan konut kampanyaları arasında en ucuz olanı.

5) Kampanya ne zaman bitecek?

4 Ocak'ta bitecek.

5) Başvuruyu nasıl yapacağım?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki merkezinden yapabileceksiniz.Bundan önce 2 ile 3 bin YTL arasında değişen ön peşinatları Garanti Bankası şubelerine yatırmanız gerekiyor.

6) Kura çekimi ne zaman yapılacak?

10 Ocak'ta kura çekimi yapılacak. kurada konut çıkanlar 25 Ocak'a kadar peşinatlarını bankaya yatırarak KİPTAŞ ile gayirmenkul satış vaadi sözleşmesi imzalayabilecek.

7) Kurada konut çıkmazsa paramı nereden ve ne zaman alacağım?

28 Ocak'tan itibaren Garanti Bankası'nın tüm şubelerinden iade alabileceksiniz.

8) Başvuru yapabilmek için İstanbul'da kaç yıl oturmak şartı aranıyor?

En az 1 yıldır İstanbul'da yaşadığınızı muhtarlıklardan alacağınız belge ile ispatlamanız gerekiyor.

9) Konutların satış hakkı ne zaman doğuyor?

115 metrekare konutlarda 6 ay, 75 metrekare konutlarda ise 36 ay sonra.75 metrekare konutlarda KİPTAŞ nezdinde devri yapabilmek için 20 bin YTL KİPTAŞ'a para ödenmesi şartı aranıyor. 115 metrekarelerde bu ceza ödemesi yok.

10) Kurada konut çıkarsa ne kadar sigorta bedeli ödeyeceğim?

Kullandığınız kredinin yüzde 2'si kadar yıllık sigorta bedeli ödeyeceksiniz.

11) Konutlar ne zaman teslim edilecek?

Sözleşmede konutların 24 ayda teslim edileceği belirtiliyor. KİPTAŞ'ın bu süreyi 6 ay daha uzatma hakkı bulunuyor. Fakat şirket konutları en gaç 2009 yılı Temmuz ayında teslim etmeyi planlıyor.

12) Kayabaşı Konutları'ndan ev almak mantıklı mı?

Oturmak için almayı düşünüyorsanız, orta ve alt gelir düzeyindeyseniz, lokasyonu uyuyorsa hiç kaçırmayın. Yatırım amaçlı düşünüyorsanız da kaçırılmaması gereken bir fırsat. Çünkü metrekare bazında baktığımızda projedeki en pahalı konutun metrekaresi 1.000 YTL'nin altında. Piyasada özel sektör aynı konutu satışa çıkarsa minimum 1.300 YTL'den satar. Ayrıca aylık 0.84 faiz oranı bu projeden konut satın almayı daha cazip hale getiriyor.

Küçükçekmece KİPTAŞ Kayabaşı konutları ile ilgili gelişmeler, Türkiye'nin 1 numaralı konut ve emlak sitesi www.emlakkulisi.com'da olacak.