Çukurova Balkon

20 milyon dolar yatırım yaptı, kapasite yüzde 40 arttı

20 milyon dolar yatırım yaptı, kapasite yüzde 40 arttı 20 milyon dolar yatırım yaptı, kapasite yüzde 40 arttı

Kütahya, Bilecik ve Eskişehir'de 20 milyon dolarlık yatırım yapan Çimsa, Bilecik Hazır Beton tesislerini ve Agrega ocaklarını satın aldı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Çimento ve hazır beton şirketi Çimsa Kütahya, Bilecik ve Eskişehir'de 20 milyon dolarlık yatırım yaptı. Türkiye'de bugüne dek kaydedilmiş en büyük inorganik büyümelerden birini gerçekleştirmiş olan şirket, 19.2 milyon dolar karşılığında Bilecik Hazır Beton tesislerini ve Agrega ocaklarını satın aldı. Eskişehir Güçlü Hazır Beton'dan 2 tesis ve 3 santral kiralayan Çimsa'nın hazır betonda ciro hedefi 100 milyon dolar oldu. Kapasitesini yaklaşık yüzde 40 artıran Çimsa, ulaştığı 41 tesis ile kendi alanında Türkiye'nin en büyüğü oldu.
 
Bölge oyuncularına üretim

Betonda 2.5 milyon metreküplük üretim kapasitesine ulaşan Çimsa,Rekabet Kurulu'nun onayı sonrasında Bilecik Hazır Beton bünyesindeki 8 tesis ve biri aktif durumda olan 3 maden ocağının işletme ruhsatlarını devraldı. Çimsa, Eskişehir Güçlü Hazır Beton ile yaptığı anlaşma uyarınca, 2 tesis ve 3 santrali de bünyesine katarak üretim kapasitesini yüzde 40 artırmış oldu. Hazır Beton ve Agrega'nın, Türkiye için de stratejik öneme sahip olduğunu belirten Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, "Hazır beton sektörünün bölgedeki diğer oyuncuları için de agrega üretimi gerçekleştireceğiz" dedi.

Bu yıl işletmeye açılması planlan Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi'nin ikinci etabı İnönü-Vezirhan ve Vezirhan-Köseköy kesimlerinin ihalelerinin tamamlandığını vurgulayan da Hacıkamiloğlu, "Bu büyük projelerde yer alarak, sağlayacak olduğumuz güvenli ve kaliteli ürünlerle Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyoruz" diye konuştu. Orta Anadolu bölgesinin canlanan ve büyüyen ekonomisine dikkat çeken Hacıkamiloğlu, bu bölgelerin inşaat sektörü açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

Referans