2010'a damgasını vuracak 50 yeni konut projesi!

2010'a damgasını vuracak 50 yeni konut projesi!Türkiye'de konut talebi zaman zaman kabuğuna çekilse de arz hiç durmuyorBu yıl ardı ardına satış anonsları  yapılan yepyeni projeler bunun göstergesi. Geçen yıl krizin doruğa  çıktığı dönemde talep dibe vursa da konut yapıcılar belli ki hiç durmamış. Bu yılın başından beri İstanbul'dan Ankara'ya, İzmir'den Bursa'ya kadar birçok büyük kentte ardı ardına satış kampanyalarına başlayan ve çoğunun adı sanı ilk kez duyulan konut projeleri dikkat çekiyor. Üstelik bu projeler kredi faizlerinde tarihin en düşük maliyetli dönemi yaşanırken satışa çıkıyor. İkinci eldeki konut fiyatlarının yarattığı baskıyla fiyatlarını daha makul seviyelerde açıklamak zorunda kalan bu projelerden 50'sini araştırdık.

Gayrimenkul sektöründe 2000'li yıllar trendlerin alt üst olduğu yıllar olarak anımsanacak. Bunu yaratan nedenlerin başında, hiç kuşkusuz yeni konut alacak olanların bir konutta aradıkları öncelik sıralamasıydı.  Neydi bu öncelikler? Tabii ki önce etrafı çevrili, güvenlikli bir site, yeni dönemin en fazla üzerinde durulan özelliklerinden biri oldu. Yüzme havuzu, çocuk oyun sahaları, otoparkları ve sosyal yaşam alanlarının bolluğu bunları izleyen ön koşullardı.

Bunu gören konut üreticileri için böyle bir yaşam biçimini kent içinde yaratmak mümkün değildi. Çünkü böyle arsalar bulmak imkansızdı.

Bu nedenle büyük kentlerin yeni gelişme bölgelerinde mantar gibi bu özellikli konut projeleri oluşmaya başladı.  İstanbul'da Ispartakule'den Pendik'e Kurtköy'den Akfırat'a, Ankara'da Eskişehir Yolu'ndan Çay Yolu'na, Bursa'da Nilüfer'den Görükle'ye, İzmir'de Çeşme yönünden Narlıdere'ye ve Antalya'da Konyaaltı'ndan  Kemer Yolu'na kadar birçok yerde mantar gibi bu özelliklere sahip siteler türemeye başladı.

Son dönemlerde temeli yeni atılan ya da atılacak olan onlarca yeni konut projesinin anonsu yapılıyor bu kentlerde. Çoğu lüks ya da orta sınıfa yönelik bu konut projeleri, konut kredilerinin de oldukça cazip oranlarda olması nedeniyle ciddi bir talep görüyor.

Ekonomist olarak, daha kamuoyu tarafından fazla bilinmeyen bu projeleri araştırdık ve özellikleri ile fiyatlarını, satış koşullarını öğrendik.

Bu ortamda ev alınır mı?

Bu noktada asıl önemli olan ise ev alma hayalini 2010 yılına erteleyenlerin kafasındaki soru işaretleri. Yani konut fiyatlarının bundan sonra ne tür bir seyir izleyeceği, yaşanan durgunluk nedeniyle ev fiyatlarında düşme olasılığının ne olduğu, ev almak için beklenip beklenmemesi gerektiği…

Sözünü ettiğimiz yeni konut projelerinin yanı sıra, uzmanlarla konuşarak bu soruların yanıtını da aradık. Öncelikle söylenenleri hemen aktarmakta yarar var. Konut alıcıları açısından içinde bulunduğumuz dönem, birçok uzman tarafından çok cazip bulunuyor. Çünkü ikinci el konut fiyatlarında ciddi bir düşüş var. Yani bundan beş yıl önce çok yüksek fiyatlarla konut almış olanlar, aldıkları fiyata bile konutlarını satmakta zorlanıyor. Bu nedenle yeni projeler de bu fiyatları gözeterek baz fiyatlarını oluşturuyor. Bu da ortaya oldukça cazip rakamların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Faizler makul seviyede

Öyle ki; konut kredi faiz oranlarındaki son durum da bu tezimizi doğrular nitelikte. Bankaların kullandırdıkları konut faiz ortalaması nisan ayı başı itibariyle yüzde 1.02'ye gerilemiş durumda. 17 Eylül 2009 tarihinde ortalama konut faiz oranı yüzde 1.15 seviyesindeydi. 2010'un ilk günlerinde ise konut kredi faizlerinin ortalaması yüzde 1.07 düzeyindeydi.

Gayrimenkul sektörün önde gelen isimleri, 2010'un bahar ayları ile birlikte konut fiyatlarında kademeli olarak yüzde 10 ile 30 arasında bir artış olacağı yönünde öngörüde bulunuyor.

Konut talebi ile orantılı olarak fiyatlarda bir gerileme beklentisi içerisinde olmayan isimlerden birisi de Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme AŞ'nin Yönetici Ortağı Neşecan Çekici. Önümüzdeki dönemde maliyet rakamlarındaki yükseklik sebebiyle fiyatlarda kayda değer bir gerilemenin zor gözüktüğüne işaret ediyor.

Krizi fırsata çevirdiler

Konut üreticileri şu aralara finansal krizi, farklı pazarlama yöntemleri geliştirerek, fırsata dönüştürmeye çalışıyor. Firmalar, bu amaçla bugünlerde birbirinden cazip kampanyalar düzenliyor. Peşin alımlarda yüzde 5 ila 15 oranında indirim yapmak gibi fiyata yönelik kampanyalarla çeşitlendiren firmalar, diğer yandan da tanıtıma ağırlık vererek, talebi kendi projelerine çekmenin yollarını arıyor. Bunun dışında bazı konut üretici firmalar, peşin alımlarla uyguladıkları indirime ek olarak, satış ofisindeki satış temsilcilerine pazarlık yetkisi de veriyor. Kısaca şu günlerde cebinde nakit parası olanlar, indirim oranlarını bir yerde kendi lehlerine çevirebiliyor. 

Özellikle konut kredisiyle ev sahibi olmak isteyenlerin konut alımını erteleme kararından vazgeçirmenin yollarını arayan şirketler, kampanyalarını uygun faiz ve vade aralıklarında taksit olanakları sunmak konusunda yoğunlaştırıyor. Bazı şirketler 12 aya kadar vade farksız taksitler yaparken bazı şirketler yüzde 20 veya 50 peşinatla bu süreyi 30 veya 60 aya kadar çekiyor.

Yeni projeler

2010 başında tanıtımı yapılan ve sektörde moral etkisi yaratan konut projelerinin ardından, baharla birlikte yeni satışa sunulan ya da satışa hazırlanan projeler sektörü hareketlendirdi. Bu hareketlilik konut sektöründe 2010'un yeni fırsatlar sunacağı öngörüsünü doğruluyor.

2010'un ilk çeyreği geride bıraktığımız bu günlerde öngörülerinin doğrulandığı görüyoruz. 2010'un ilk ayları ile birlikte tanıtımı yapılan yepyeni projelerin sektöre adeta doping etkisi yaptığı sektör yetkili ağızları tarafından kabul ediliyor.

Yeni projeler için özellikle İstanbul'da Bahçeşehir, Ispartakule, Ataşehir, Kartal ve Pendik.. gibi gelişme potansiyelinin yüksek olduğu bölgelerin tercih edildiğini gösteriyor. Talep yönünde de, satışa sunulan projelerde yaşanan hareketlilik, yeni projelerde de devam edeceğe benziyor. Bundan hareketle Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa Antalya'daki toplam 50 yeni konut projesini tüm yönleriyle mercek altına aldık. İşte bu projeler:  

“Fiyatlar yüzde 10 artar”

Cemal Onaran(Garanti Mortgage Genel Müdürü)

“Faizlerde 2010'nun üçüncü veya son çeyreğine kadar büyük değişiklikler olmasını beklemiyoruz. Söz konusu çeyreklerde Para Politikası Kurulu'nun faizleri artırmaya başlamasını bekleniyor. Bu artışın etkisi de mortgage faizlerine  sınırlı  da olsa yansıyacaktır. Konut fiyatları ve faiz oranlarına bakıldığında ise bugün gelinen nokta ev alımı için oldukça uygun.Her zaman söylediğimiz gibi tüketiciler,  faizlerin düşmesini ya da konut fiyatlarının düşmesini bekleme noktasında birşeyleri kaybedebilir. Faizde daha fazla kalıcı ve dikkat çekici bir düşüş beklemiyoruz. Konut fiyatlarının düşmesini  beklemek ise çok zor, tam tersi konut fiyatları kademeli biçimde artacaktır. Stokların eritilmesinde bir noktaya   gelindiğinde, 2010 yılı için eğer bu trend bozulmadığı takdirde konut fiyatlarında yaklaşık yüzde 10'luk artış görüyoruz. Dolayısıyla tüm bunlara baktığımızda  şu an ev almak için ideal bir dönem diyebiliriz.”

İSTANBUL:

Sinpaş  İstanbul Sarayları:

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı  (GYO), Küçükçekmece gölünün yanında İstanbul Sarayları projesinin yapımına başlayacak. 290 milyon liraya mal olacak proje, Şehzade Sarayları, Kuzguncuk Yalıları, Çırağan Köşkü, Dolmabahçe Köşkü, Koru Sarayları, Sultan Sarayları, Hünkar Konakları, Hanzade Konakları ve Hisar Kuleleri olmak üzere 9 farklı yaşam alanından oluşacak. İstanbul Sarayları'nda fiyat aralığı 225 bin 222 lira ile 1 milyon 865 bin 840 lira arasında değişin projenin, şubat ayında yapılan ön tanıtımında 200 konutun satıldığı belirtiliyor. Bununla birlikte üç yalı dairesinden oluşan ve fiyatı 1 milyon 650 bin lira olan Kuzguncuk Yalıları ile birlikte, fiyatı 1 milyon 865 bin 840 liralık Çırağan Sarayı'nın şimdiden satıldığı belirtiliyor. Sinpaş GYO'nun, tanıtıma özel sunduğu ödeme planında, peşinatsız, 3 ay sonra yüzde 5, 12 ay sonra yüzde 10, teslimde yüzde 30, bakiye 72 ay vade ile 2 bin 415 liradan başlayan taksitlerle ve 0,92 faiz oranıyla ev sahibi olunabilecek. İstanbul Sarayları projesinin 2013 yılı Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.

Detaylı  bilgi için: 0212 444 1440


Ataman Karina Pendik:

Yaklaşık 30 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Ataman İnşaat, Ataman Karina Pendik'in yapımına başladı. Konutlar, 26 Mart 2010 itibarıyla satışa sunuldu. Proje, 16 bin 850 metrekarelik alana inşa edilecek. Projenin ilk etabı 4 blokta 250 konuttan oluşacak. İkinci etap ise 2 blokta ticari üniteler ve home ofislerden oluşacak. 50 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen projenin Nisan 2012'de tamamlanması planlanıyor.

Ataman Karina Pendik'te çok çeşitli daire tipleri mevcut. 46 ve 48 metrekarelik stüdyo daireler 75 bin liradan, 60 metrekarelik 1+1 daireler 105 bin liradan, 90 ve 106 metrekarelik 2+1 daireler 155 bin liradan, alanları 141 metrekare olan 3+1 daireler ise 255 bin biradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Ataman Karina Pendik için yüzde 25  peşinatla Denizbank'tan 120 aya kadar vadeli konut kredisi kullanılabiliyor. Peşinatlar 18 bin 750 liradan başlıyor. Peşin ödemelerde yüzde 7 indirim imkanı sağlanıyor.

Detaylı bilgi için: (0216) 397 03 00  


Dumankaya Modern:

İstanbul Anadolu yakasında yaptığı projelerle adını duyuran Dumankaya İnşaat, Avrupa yakasındaki ilk projesi olan Dumankaya Modern'in satışlarına başladı.

Bahçeşehir ile Esenkent arasındaki bir bölgede önümüzdeki mayıs ayında inşa edilmeye başlanacak olan Dumankaya Modern projesi, yedi blokta toplam 716 konuttan oluşuyor. Ekim 2012'de teslim edilmesi planlanan Dumankaya Modern'de alanları 35 ile 43 metrekare arasında değişen stüdyolar, alanları 48 ile 99 metrekare arasında değişen 1+1'ler, alanları 83 ile 126 metrekare arasında değişen 2+1'ler ve alanları 103 ile 139 metrekare arasında değişen 3+1'ler yer alıyor. Projede yer alan dairelerin fiyatları 55 bin ile 208 bin lira arasında değişiyor. Peşin alımlarda yüzde 5 indirim yapılıyor. Yüzde 25 peşinatla İş Bankası ile çalışılacağı planlanan Dumankaya Modern için şu an net bir faiz oranı bildirilmiyor.
Detaylı bilgi için: (0216) 585 46 00


Dumankaya İkon:

Göztepe'de 16 bin 797 metrekare arsa üzerinde 151 bin 97 metrekare inşaat alanına sahip olan Dumankaya İKON'un inşaatı 2009 yılının Haziran ayında başladı. Proje 2012'de sahiplerine teslim edilecek. Toplam bin 53 konuttan oluşan proje 149 metre yükseklikte ikisi 41, biri 40 katlı üçüz gökdelenlerden oluşuyor. Dumankaya İnşaat'ın Dumankaya İkon projesinde 55 metrekarelik 1+1 konutlar 193 bin liraya, 75 metrekarelik 2+1'ler 262 bin liraya, 103 metrekarelik 3+1'ler 364 bin liraya, 131 metrekarelik 4+1'ler ise 467 bin liraya satılıyor.

Yüzde 5 peşinatla, 15 Nisan 2010'da ve 15 Ağustos 2010'da yapılacak yüzde 5'lik, 15 Aralık 2010'da yapılacak yüzde 10'luk toplam üç ara ödeme ile konut kredisi kullanılabiliyor. 60 ay vadede yüzde 0.93, 120 ay vadede ise yüzde 0.95 faiz uygulanıyor.

Detaylı  bilgi için: (0216) 444 72 22 


Ağaçseven Konakları  :

Tever Dış Ticaret ve Pazarlama AŞ  tarafından İdealtepe'de 8 bin 186 metrekare alan üzerinde inşa edilen proje Mayıs 2010'da sahiplerine teslim edilecek. 7 blokta 84 konuttan meydana gelen Ağaçseven Konakları'nda alanları 160 metrekare olan 3+1'ler 500 bin liraya alanları 213 metrekare olan 4+1'ler 650 bin liraya satılıyor. Bu fiyatlar üzerinden peşin ödemelerde yüzde 10 indirim uygulanıyor. Akbank'tan 120 aya kadar konut kredisi kullanılabiliyor. Sahile yürüyüş mesafesinde yer alan Ağaçseven Konakları, sahil yolundan otomobil ile Bostancı'ya 5, Suadiye'ye 6 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Detaylı  bilgi için (0216) 305 30 85


Akbatı:

Akkök Şirketler Grubu'nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırım A.Ş'nin yeni projesi Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Esenyurt'un Bahçeşehir bölgesinde hayata geçiyor. 50 bin 838 metrekare arsa üzerinde 242 bin metrekare brüt inşaat alanına sahip projede 21 katlı mavi kule ve 11 katlı yeşil kulede toplam 348 rezidans daire bulunuyor. Akbatı Alışveriş Merkezi'nde ise 300 mağaza yer alıyor. Firma konut satışlarında yüzde 5 ve yüzde 12'lik peşin indirimleri uyguluyor.

Projede daire teslimleri Aralık 2011'de başlayacak. 21 katlı Mavi Kule ve hemen karşısındaki 11 katlı Yeşil Kule'de, büyüklükleri 67 ile 571 metrekare arasında değişen rezidanslar yer alıyor. Projede alanları 67 ile 571 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 rezidansların ve 6+1 penthouse'ların fiyatları 228 bin lira ile 1 milyon 850 bin lira arasında değişiyor.

Detaylı  bilgi için: (0212) 444 1 422


Nish Adalar:

Süreyyapaşa'da 202 bin metrekare arsa üzerinden inşa edilecek 2 bin 200 konutluk Nish Adalar Projesi'nin inşası ve satışı başladı. Proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Kiptaş'a ait arsa üzerinde Özyazıcı İnşaat tarafından hasılat paylaşımı modeliyle inşa edilecek. 2009 yılının Aralık ayında yapımına başlanan proje 2012'nin mayıs ayında tamamlanacak. Nish Adalar Projesi'nde arsanın kot farkı özelliğinden yararlanarak tüm dairelerin maksimum ölçüde Adalar ve deniz manzaralı olmasına özen gösterildi. Buna göre dairelerin yüzde 45'inin tüm mahallerinden deniz görülüyor. Yüzde 10'u da orman manzarasına sahip. Projede fiyatlar 135 bin ile 513 bin 900 lira arasında değişiyor.

Detaylı  bilgi için: (0216) 383 1139


Dumankaya Dizayn:

Dumankaya inşaat'ın Ocak 2010'da satışlarına başladığı Dumankaya Dizayn projesinde; Mart 2010 itibariyle satıştaki konutların yüzde 50'den fazlası sahiplerini buldu. Dumankaya Dizayn, Pendik Tersanesi'nden Sabiha  Gökçen Havaalanfna ve TEM'e çıkan otoyol üzerinde yer alıyor.  3 blokta 330 daireden oluşan projede blokların her biri farklı bir açıdan İstanbul'a bakıyor. 12'şer katlı 3 blokta stüdyo daireler 35-41 metrekare, 1+1'ler 50-69 metrekare, 2+1'ler 80-83 metrekare büyüklüğünde. Loft daireler ise 126-178 metrekare büyüklüğe sahip. Dumankaya Dizayn'da daire fiyatları 67 bin ile 409 bin lira arasında değişiyor.

Detaylı  bilgi için: (0216) 393 08 86 


Deluxia Place&Suites:

Teknik Yapı, 2010 yılı içerisinde toplam 7 projeyi hayata geçirecek. Bu projelerden 4'ü Kartal, 2'si Ataşehir, birinin de Bağdat Caddesi üzerinde yer alacak. Bu projelerin toplam yatırım maliyetinin 400 milyon dolar olduğu belirtildi. Teknik Yapı bu projelerin ilki olan Batı Ataşehir'deki 702 dairelik Deluxia projesinin satışına başladı. Las Vegas'taki Bellagio Otel ve Caesars Palace Las Vegas'dan esinlenerek mimari konsepti oluşturulan proje, 482 dairelik Deluxia Palace ve 220 dairelik Deluxia Suits olmak üzere iki etaptan oluşuyor. Toplam 275 milyon lira satış geliri hedeflenen projede stüdyodan 3+1'e kadar değişen farklı tiplerdeki daireler 135 bin 700 ile 458 bin 500 lira aralığından satışa sunuldu.  228'i stüdyo, 315'i 1+1'den oluşuyor. Proje Mart 2012'te tamamlanacak. 

Detaylı  bilgi için: 444 10 08


Uptwins Deluxe Residence:

Teknik Yapı'nın Kartal'da inşa ettiği 312 konuttan oluşan Uptwins Deluxe Residence, 9 bin 620 metrekare arsa alanına, 40 bin 634 metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor. Ağustos 2009'da yapımına başlanan projede konutların 2011 yılının eylül ayında teslim edilmesi planlanıyor. Uptwins Deluxe Residence'ta alanları 38 ile 44 metrekare arasında değişen stüdyo daireler 131 bin 500 ile 135 bin 600 lira arasında; alanları 55 ile 56 metrekare olan 1+1'ler ise 165 bin 700 lira ile 204 bin 500 lira arasında farklılık gösteren fiyatlarla satılıyor.

Uptwins Deluxe Residence'ta minimum yüzde 1 peşinatla konut sahibi olmak mümkün. Projede yüzde 1 peşinatla 12 ay yüzde 0, yüzde 20 peşinatla 24 ay yüzde 0, yüzde 35 peşinatla 36 ay yüzde 0 ve yüzde 50 peşinatla 48 ay yüzde 0 faizle konut satışı yapılıyor. Detaylı bilgi için (0216) 671 90 76


İnnovia 3:

Yeşil İnşaat tarafından 375 bin metrekare alana gerçekleştirilen Innovia projesinin tamamında 14 bin konut bulunacak. Toplam beş etaptan oluşacak olan projenin ilk etabında yaşam başladı, ikinci etabında ise tüm konutlar satıldı. İlk etapta bin 73, ikinci etapta 3 bin 116 konutun bulunduğu projenin üçüncü etabında ise 3 bin 350 konut bulunuyor. İnnovia 3 projesi Haziran 2012'de teslim edilecek.

Fiyatların 44 bin ile 118 bin lira arasında değiştiği Innovia 3 projesinde; 1+0 konutlar 44 bin liraya, 1+1 konutlar 57 bin liraya, 2+1 konutlar 108 bin liraya, 3+1 konutlar ise 118 bin liraya satılıyor. Yüzde 30 peşin, bir yıl ve iki yıl sonra yüzde 10, teslimde de yüzde 10 ödeyip, kalan bakiye 40 ay taksitlendirilebiliyor.

Detaylı  bilgi için: 0212 414 08 13


Elysium Fantastic Bomonti:

Ofton İnşaat tarafından Şişli Bomonti'de 6 bin 800 metrekare alan üzerine inşa edilen Elysium Fantastic 346 konuttan oluşuyor. 1+1, 2+1 dubleks, 3+1, 3+1 dubleks şeklinde tasarlanan konutların alanları 37 metrekare ile 263 metrekare arasında değişiyor. Projede peşin fiyatlar 212 bin dolardan başlıyor, 1 milyon 140 bin dolara kadar çıkıyor. Ofton İnşaat kendi bünyesinde 24 ay vade, sıfır faiz gibi avantajlı ödeme koşulları sunuyor. Ayrıca anlaşmalı bankalardan konut fiyatlarının yüzde 70'i için 60 aya yüzde 0,99, 120 aya yüzde 1,16 faiz oranlarıyla konut kredisi kullanılabiliyor. Proje 2010 yılının Aralık ayında sahiplerine teslim edilecek.

Detaylı  bilgi için: (0212) 343 51 45


AdaPark:

Proje, Ümraniye'ye bağlı Sancaktepe'de Sur Yapı-Aydın Örme Grubu ortaklığıyla inşa edilen bin 12 dairelik AdaPark projesinde ikinci etap satışlarına devam ediyor.

51 bin metrekare arsa üzerinde 39 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olan proje, 22 bloktan meydana geliyor. Birinci etapta 284, ikinci etapta 160 ve üçüncü etapta ise 568 konut olacak. Proje 4 yılda tamamlanacak. İlk etaptaki konut teslimlerinin ise Kasım 2011'de yapılması hedefleniyor. AdaPark'ta alanları 56 metrekare olan 1+1'ler 134 bin liradan alanları 90 metrekare olan 2+1'ler 188 bin 500 liradan, alanları 115 metrekare 3+1'ler 240 bin 500 liradan ve alanları 151 metrekare olan 4+1'ler 337 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Yüzde 1 peşinatla ve 12 ile 24 ay sonra yüzde 10, 36 ay sonra ise yapılacak yüzde 9 ara ödemeden sonra 120 ay boyunca bin 307 liradan başlayan taksitlerle konut sahibi olmak mümkün.

Detaylı  bilgi için: (0216) 364 90 70


NEF Flats 163:

Alman Deutsche Infrastruktur Kapital (DIK) ile Timur Gayrimenkul'ün ilk projesi olan Nef Flats  163 Kağıthane Talatpaşa Caddesi üzerinde inşa edilecek. genç  profesyonelleri hedefliyor. 131 metre yüksekliğinde olacak ve 308 konuttan oluşacak projedeki dairelerin yüzde 95'i 1+1, yüzde 5'i ise 2+1'lerden oluşacak.

Projede 59 metrekarelik en küçük 1+1 daireler 194 bin TL'den en büyük 132 metrekarelik loftlar ise 540 bin TL'den satılacak.

Projeden 130 milyon TL satış geliri bekleyen DIK Türkiye ve Timur Gayrimenkul, Göztepe'de NEF Flat Göztepe, Kemerburgaz'da ise NEF Apartments projelerine de bu yıl içinde başlamayı planlıyor.

Detaylı  bilgi için: 0212 322 74 50


Elit Perla Palas

Delmar Yapı,  Amerikalı ortağı JBS Development, LLC USA ile birlikte Kurtköy'de yeni bir residence projesine başlıyor. Elit Perla Palas İstanbul projesi, Kurtköy'ü yeşil bina konseptiyle tanıştıracak. Proje yaklaşık 60 milyon liralık bir yatırımla hayata geçirilecek. Toplam 206 daireden oluşacak Elit Perla Palas İstanbul projesinin yüzde 80'lik bölümü 40 ile 72 metrekare arasındaki stüdyo ve 1+1 dairelerden oluşuyor.

Teslim tarihi 2012 olarak açıklanan projede daire fiyatları 148 bin ile 490 bin lira arasında değişiyor.

Detaylı  bilgi için: (0216) 482 70 70


ANKARA:

Parkoran Konutları:

Mesa-Aktürk-Emlak Pazarlama İnşaat Ortaklığı ile inşa edilen Parkoran Konutları Oran'da yükseliyor. İnşaatına Haziran 2007'de başlanan projede teslimler etaplar halinde yapılıyor. Son teslim tarihi ise Aralık 2012. 146 bin metrekare alana kurulan Parkoran Konutları projesi bin 832 konuttan oluşuyor.
Parkoran'da alanları 60 ile 478 metrekare arasında farklılık gösteren konutların fiyatları 252 bin 500 liradan başlıyor, 1 milyon 417 bin liraya kadar yükseliyor. Parkoran Konutları 31 katlı, toplam 12 adet A ve B blok ile 7 katlı, toplam 5 adet C ve D tipi bloklardan oluşuyor. Projedeki hemen teslim bloklarda yüzde 50, daha sonra teslim edileceklerde ise yüzde 30 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Parkoran'dan ev sahibi olabilmek için Akbank, Yapı Kredi ve İş Bankası'ndan konut kredisi kullanılabiliyor.
Detaylı bilgi için: (0312) 490 81 81 


Tepe Prime:

İnşaat sektörünün köklü kuruluşu Tepe İnşaat, Ankara'da üst gelir grubuna yeni bir yatırım konsepti sunuyor. Tepe Prime, Bilkent köprüsünden hemen sonra kentin batıya doğru en hızlı gelişen aksı Eskişehir Yolu 9'uncu kilometre üzerinde 218 ofis, 100 adet stüdyo ve 37 mağazadan oluşuyor. 228 bin 227 metrekare arsa üzerine kurulan ve toplam 300 milyon dolara mal olması beklenen projenin Kasım 2011'de tamamlanması planlanıyor.

Tepe Prime üç bölümden oluşuyor; Residence, Business ve Avenue. Ofislerin olduğu 18 ve 19 katlı  iki blok Tepe Prime Business adıyla anılıyor. Farklı bir görsel tasarımla sunulan keyifli yaşam merkezi Tepe Prime Avenue, stüdyoların yer aldığı diğer blok ise Tepe Prime  Residence adıyla tanımlanıyor. Projede yer alan daireler fiyatı 234 bin lira ile 1 milyon 80 bin lira arasında değişiyor. Projelerde yer alan ofisler; 543 ile 841 bin lira+ KDV, fiyattan satılıyor. Tepe Prime'de ofislerin yüzde 65'i, stüdyo dairelerin ise yüzde 70'i satılmış durumda.

Detaylı  bilgi için: (0312) 287 0 666


Avrupa Mahallesi:

Ankara İnşaat tarafından Çayyolu'nda inşa edilen proje, toplam üç etaptan oluşuyor. Toplam arsa alanı 60 bin metrekare olan proje, 156 konuttan oluşuyor. Projenin birinci ve ikinci etapları oturuma hazır durumda. Üçüncü etapta ise henüz yaşam başlamadı. Üç ve dörder katlı apartmanlardan oluşan ve 4+1 ağırlıklı olan projede az sayıda 2+1 yer alıyor. Projede daire fiyatları fiyatlar 385 bin liradan başlayıp, 1 milyon 150 bin liraya kadar çıkıyor.  

Projenin sosyal tesislerinde ise kapalı  yüzme havuzu, fitness merkezi, buhar odaları, restoran ve mini market bulunuyor. 
Avrupa Mahallesi'nden ev sahibi olabilmek için Akbank, ING Bank ve Garanti Bankası'ndan 60 aya yüzde 0.85 faizle konut kredisi kullanılabiliyor. 
Detaylı bilgi için: (0312) 242 25 01-02 
 
312 Ulusoy City
Opan İş Ortaklığı tarafından Ankara'nın Ümitköy bölgesinde inşa edilen 312 Ulusoy City, 14 bin metrekarelik alanda 63 bin metrekare inşaat alanıyla projelendirildi.

Üç blokta 160 konuttan oluşan projede, 162 metrekare 4+1'erden alanları 392 metrekare olan 7+1'lere kadar farklı konut tipleri bulunuyor.

420 ile 980 bin lira arasında değişen fiyatlarla dairelerin satıldığı projeden yüzde 30 peşinatla konut sahibi olabilmek mümkün. 312 Ulusoy City için Garanti Bankası, Akbank, ING ve Yapı Kredi'den konut kredisi kullanılabiliyor. 
6 bin metrekarelik sosyal tesise sahip olan proje, Ümitköy'ün en merkezi yerinde konumlandırıldı. Yüzde 70'i satılan projede 6 ay önce oturum başlamış durumda. 
Detaylı bilgi için: (0312) 236 40 40 
 
Mesa Çamlıpark Evleri:

Mesa Mesken Sanayi tarafından Etimesgut'ta geliştirilen proje, 16 dönümlük arazi üzerine 17 katlı 4 bloktan oluşuyor. 136 adet konut olarak tasarlanan projede Haziran 2010'da teslimlerin başlayacağı belirtildi. Projede yer alan konutlar,  331 bin lira ile 469 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Mesa Çamlıpark'ta peşin ödemelerde yüzde 10 indirim uygulanıyor. Yüzde 40 peşinatla da ev sahibi olabilmenin de mümkün olduğu proje için Garanti Bankası, Yapı Kredi ve İş Bankası'ndan konut kredisi kullanılabiliyor. 
Deprem güvenlikli radye temel, tünel kalıp sistemi ile hayata geçirilen Mesa Çamlıpark Evleri'nde merkezi ısıtma bulunuyor. Mutfaklarda buzdolabı hariç ankastre beyaz eşyalar yer alıyor. 
Detaylı bilgi için: (0312 234 17 59-69) 


Akkent Konutları:

Ünal Akpınar İnşaat tarafından Batıkent'te inşa edilen Akkent Konutları, Akkent 1 ve Akkent 2 olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Akkent 1 Sitesi, 36 bin metrekare arsa üzerinde 282 konuttan meydana geliyor. İnşaatına 2006'da başlanan sitede bir yılı aşkın süredir yaşam devam ediyor. Buradaki alanları 120 ile 175 metrekare arasında değişen konutların fiyatları 127 bin ile 242 bin 500 lira arasında değişiyor. Akkent 1 Sitesi'nde bin 100 lira taksitle ev sahibi olmak mümkün. 
Akkent 2 Sitesi ise, 22 bin metrekare arsa üzerinde 180 konuttan oluşuyor. Yapımına 2008'de başlanan sitede 2009'un sonunda yaşam başladı. Alanları 135 ile 248 metrekare arasında değişen konutların fiyatları 158 bin ile 370 bin lira arasında değişiyor. 
Detaylı bilgi için: (0312) 566 11 11  


Antares Konutları:

Proje, Dolunay İnşaat tarafından Etlik'te  49 bin 476 metrekare arsa üzerinde projelendirildi. 2006 yılında başlanan projenin teslim tarihi ise 2013 olarak belirlenmiş durumda. Toplamda 619 adet dairenin bulunduğu projedeki dairelerin büyüklükleri 160 ile 186 metrekare arasında değişiyor. 85 adet konut satışının yapıldığı projede şu anda 60 aile yaşıyor. Projede şu an satışta olan dairelerin fiyatı 450 bin liradan başlayıp, 600 bin liraya kadar çıkabiliyor. . 
Detaylı bilgi için: (0312) 344 85 95


Gökkuşağı Evleri:

Proje, Ziba Konut İnşaat tarafından Pursaklar'da 4 bin 356 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. İki blokta 66 konuttan meydana gelen projenin inşaatı Temmuz 2009'da başladı. Teslimlerin Temmuz 2010'da yapılması planlanan Gökkuşağı Evleri'nde alanları 110 ve 130 metrekare olan 3+1 şeklinde konutlar bulunuyor. Projede yer alan daireler 71 bin ile 102 bin 500 lira arasında değişen fiyatlardan satılıyor.

20 bin lire peşinatla ve 700 lira taksitle konut sahibi olmanın mümkün olduğu projede Garanti Bankası'ndan konut kredisi kullanılabiliyor. 
Detaylı bilgi için: (0312) 527 27 56 
 
Ada Konutları:
Polat-Lafen İş Ortaklığı ile Ankara'nın gelişen lokasyonu olan Çayyolu'nda inşa edilen Ada Konutları, 164 dönüm arsa üzerinde 104 konut olarak tasarlandı. İnşaatına 2006'da başlanan projede konut alanları son derece geniş tutuldu. Proje, 191 metrekare büyüklüğünde 4+1 ile 380 metrekare 6+1 şeklinde dairelerden oluşuyor. Bu dairelerin satış fiyatı 489 bin lira ile 579 bin lira arasında değişiyor.  
Minimum peşinatın 200 bin lira olarak belirlendiği Ada Konutları'ndan ev sahibi olabilmek için Vakıf Bank'tan kredi kullanılabiliyor. Projede üç blokta yaşam devam başlarken, diğer üç blok yıl sonunda teslim edilecek.

Detaylı  bilgi için: (0312) 238 23 56


Mia Bulut Residence:

Radye İnşaat tarafından Gölbaşı İncek'te inşa edilen proje toplamda 96 konuttan oluşuyor. Projede alanları 59 metrekareden 129 metrekareye kadar değişen 1+1, 2+ 1 ve 3+1 tipinde daireler yer alıyor. Mia Bulut, iki etaptan meydana geliyor. Projede birinci etabın inşaatı Mayıs 2009'da, ikinci etabın inşaatı Mart 2010'da başladı. Teslimler için planlanan tarih ise birinci etap için Ağustos 2010, ikinci etap için Nisan 2011. Projede yer alan daireler satış fiyatı 105 bin ile 205 bin lira arasında değişiyor.

Yüzde 50 peşinatla konut sahibi olunabilen projede ING ve Garanti Bankası'ndan konut kredisi kullanılabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0312) 311 88 13


İZMİR:

Soyak Siesta:

Soyak İnşaat tarafından Karşıyaka'da inşa edilen 2 bin 250 konutluk Soyak Siesta'nın birinci etabı 372, ikinci etabı 389 ve üçüncü etabı ise 320 konuttan meydana geliyor. Soyak Siesta, 233 bin 570 metrekare inşaat alanına sahip. Soyak Siesta'nın bir ve ikinci etaplarının inşaatı Mart 2009'da başladı. Üçüncü etabın inşaatı ise bu ay içerisinde başlayacak. Bir ve ikinci etaplar Mart 2011'de, üçüncü etap ise 2012'de teslim edilecek.

Soyak Siesta, alanları 37 ile 52 metrekare arasında değişen 1+1'ler, alanları 72 ile 98 metrekare arasında değişen 2+1'ler ve alanları 99 ile 115 metrekare arasında değişen 3+1'lerden oluşuyor. Projede yer alan evlerin fiyatları,  93 bin liradan başlıyor ve 298 bin liraya kadar çıkıyor. Projede yüzde 5 peşinatla ve 454 liradan başlayan taksitlerle konut sahip olmak mümkün.

Detaylı  bilgi için: 444 0 795  


Palmiye Park:

Palmiye Park,  CDS Yapı-Ege Yapı  Ortaklığı ile Gaziemir'de hayata geçiriliyor. 7 bin 909 metrekare arsa üzerinde inşa edilen proje, 114 konuttan meydana geliyor. İnşaatına Temmuz 2008'de başlanan ve teslimlerin Temmuz 2010'da yapılması planlanan Palmiye Park'ta 66 ile 140 metrekare arasında 2+1 ve 3+1 konut tipleri yer alıyor. Bu konutlar 146 bin liradan başlayarak 255 bin liraya kadar yükselen fiyatlarla satılıyor.

Yüzde 1 peşinatla ve 879 lira taksitle konut sahibi olunabilen Palmiye Park için Türk Ekonomi Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, ING'den konut kredisi kullanılabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 252 00 86


Gönen Çamlıköy Villaları:

Güzelbahçe'de inşa edilen Gönen Çamlıköy Villaları, Gönen İnşaat imzası taşıyor. İnşaatına 2007'de başlanan Gönen Çamlıköy Villaları,  64 dönüm arsa üzerinde 79 villadan oluşuyor. 2010 Nisan sonunda hayata geçecek olan projede yer alan villaların büyüklükleri 254 ile 355 metrekare arasında değişiyor. Fiyatların 400 bin ile 535 bin lira arasında değiştiği projede yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Yüzde 70'i satılan Gönen Çamlıköy Villaları için tüm bankalardan konut kredisi kullanılabiliyor. Projede; sosyal tesisler, yüzme havuzları, spor alanları, 24 saat jeneratör ve güvenlik hizmetleri yer alıyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 236 81 70 


Zeytinevleri:

Ketenci İnşaat tarafından Karşıyaka Örnekköy'de hayata geçirilen proje, 3 bin 302 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Projenin birinci ve ikinci etabı; beş bloktan ve iki yüzme havuzundan oluşuyor. Zeytinevleri'nde birinci etap tamamlanırken, ikinci etabın ise 30 Eylül 2010'da teslim edileceği belirtildi. Projenin birinci etabında alanları 156 ile 160 metrekare arasında konutlar yer alırken, ikinci etap ise 155 metrekare büyüklüğünde konutlardan oluşuyor. Birinci etapta fiyatlar 165 bin ile 185 bin lire arasında değişirken; ikinci etapta fiyatlar 175 bin lira olarak belirlendi. Projede yer alan evlerin taksitleri ise bin 800 liradan başlıyor. Yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabilen Zeytinevleri'nde; kredi konusunda Halkbank, Akbank ve Vakıfbank ile anlaşma bulunuyor.

Detaylı  bilgi için (0232) 370 20 72 


Yenikale Evleri Narlıdere

İdea Yapı'nın Narlıdere'de inşa ettiği Yenikale Evleri Narlıdere, 30 dönüm arsa üzerinde hayata geçiriliyor. Proje; Palma Residence ile Smyrna Park adında iki ayrı etaptan oluşuyor. Palma Residence 58, Smyrna Park 120 konuttan meydana geliyor. Palma Residence tamamlarınken, Smyrna Park'ın A ve B bloklarının yapımı sürüyor. İnşaatına Temmuz 2006'da başlanan Yenikale Evleri Narlıdere'nin 2011 sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

Alanları 74 metrekare ile 380 metrekare arasında değişen konutlar 160 bin lira ile 1 milyon 600 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

Hemen teslim konutların yer aldığı Yenikale Evleri Narlıdere için Deniz Bank ve Garanti Mortgage'den 60 ay vadede 0.85 faiz oranıyla konut kredisi kullanılabiliyor. Buna göre taksitler bin 707 liradan başlıyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 239 55 00


Yüksek Vadi Evleri:

Ege Serbest Bölge Kurucusu ve İşleticisi AŞ(ESBAŞ) tarafından Karşıyaka'da hayata geçirilen Yüksek Vadi Evleri, 240 bin metrekare arsa üzerinde inşa ediliyor. İnşaatına Kasım 2005'te başlanan Yüksek Vadi Evleri'nde 2 bin 250 konut yer alıyor.

Projede teslimler etap etap yapılıyor. Tüm etapların dört yıl içinde tamamlanması öngörülüyor. Projede büyüklükleri 61 metrekare ile 178 metrekare arasında değişen konutlar 1+1'den 4+1'e kadar çeşitlilik gösteriyor. Projede yer alan dairelerin fiyatları 88 bin ile 312 bin lira arasında değişiyor. Yüksek Vadi Evleri'nde yüzde 5 peşinatla ve 900 TL taksitle konut sahibi olunabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 370 74 74


Nalıdere Mavi Su Evleri:

Nalıdere Mavi Su Evleri, Tanyer İnşaat tarafından Narlıdere'de inşa ediliyor.14 bin 500 metekare arsa üzerinde 36 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olan proje 176 konuttan meydana geliyor. İnşaatına 2008'de başlanan Narlıdere Mavi Su Evleri'nde teslimlerin Haziran 2011'de yapılması planlanıyor.

Projede büyüklükleri 151 ile 168 metrekare arasında değişen konutlar, 180 bin ile 320 bin lira arasında satılıyor. 75 bin lira peşinatla ve 2 bin 500 lira taksitle konut sahibi olunabilen proje için ING, TEB, Finans Bankası ve İş Bankası'ndan konut kredisi kullanılabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 238 03 80


Doğa Park Villaları:

Proje, RTA Akay İnşaat tarafından Urla'da hayata geçiriliyor. 46 müstakil villadan oluşan proje, 66 bin metrekare arasa üzerinde yer alıyor. İnşaatına 2005 yılında başlanan Doğa Park Villaları'nda teslimlerin 2011'de yapılması planlanıyor.

Alanları 220 ile 250 metrekare arasında değişen villalar; 350 bin ile 375 bin lira arasında  fiyatlarla satılıyor. Projeden, yüzde 20 peşinatla ve 3 bin lira taksitle konut sahibi olabilmek mümkün. Proje için Şekerbank ve Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanılabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 463 43 49 


Kaynaklar Konakları:

Aydın–Çeşme otoyolunun kesişme noktasındaki Kaynaklar Köyü'nde yer alan proje; Sem Mühendislik tarafından hayata geçiriliyor.

230 bin metrekare arazi üzerinde 135 adet villadan meydana gelen projenin inşaatı 2007 yılında başladı. Projede alanları 320 ile 630 metrekare arasında değişen villaların fiyatı 800 bin liradan başlayıp, 2 milyon 50 bin liraya kadar çıkıyor.

Yüzde 50 peşinatla satılan, Fortis, Garanti ve Finansbank'tan konut kredisi kullanılabilen konutlarda yaşam Haziran 2010'da başlayacak. Projede taksitler 20 bin TL'den başlıyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 443 0 900


Ege-Koop Dört Mevsim Konakları:

Proje, Güzelbahçe'de inşa ediliyor. Ege Koop tarafından hayata geçirilen proje, 130 dönüm arsa üzerinde 136 konaktan oluşuyor. Temeli Aralık 2009'da atılan projenin, 2012 yılı içinde teslim edilmesi planlanıyor. Ege-Koop Dört Mevsim Konakları projesi; 356 metrekare Zeytin Konakları, 346 metrekare Çamlı Konakları ve dubleks Yağmur Konakları adıyla üç ayrı konak tipinden oluşuyor. 310 bin ile 500 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılan konaklar için 55 bin ile 110 bin lira arası peşinat ödeniyor. Projede minimum taksit ise 5 bin 600 lira.

Projede; havuz, spor alanları, lokal, organik ürünlerin yetiştirileceği açık ve kapalı seralar, hobi bahçeleri, güneş ve rüzgar enerjisinin kullanılacağı yapılar yer alıyor.

Detaylı  bilgi için: (0232) 484 07 07
 


BURSA:

Bursa Modern:

Sinpaş GYO tarafından Demirtaş'ta inşa edilen Bursa Modern, 26 bin metrekare yapay gölet etrafında konumlandırılmış bir proje. Proje 181 bin 560 metrekare alan üzerinde 112 bin 48 metrekare inşaat alanına sahip. 2 bin 16 konuttan meydana gelen Bursa Modern'de alanları 62 metrekare ile 586 metrekare arasında değişen 1+1'den 5+2 yalı köşküne kadar farklı konut tipleri mevcut. Şu ana kadar 482 konutun satışının yapıldığı projede, birinci etabın teslimleri Şubat 2010'da yapıldı. İkinci etabın birinci kısmı ise Haziran 2012'de teslim edilecek. Projede yer alan evlerin fiyatı yaklaşık 131 bin ile 2 milyon 303 bin lira aralığında.

6 bin 536 lira peşinatla konut sahibi olunan projede için Vakıfbank ve Akbank'tan konut kredisi kullanılabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0224) 257 13 63 


Geçitpark Konutları:

Mudanya Yolu'nda inşa edilmekte olan Geçitpark Konutları da yeşil ve mavi açısından iddialı  bir proje. 22 bin 200 metrekare alan üzerinde inşa edilen projede yeşil ve su alanları için ayrılan alanın büyüklüğü 16 bin 231 metrekare. Haziran 2010'da teslim edilmesi planlan projede 216 daire bulunuyor. Projede yer alan konutların satış fiyatı 250 bin liradan başlayıp, 600 bin liraya kadar çıkıyor. Alanları 165 metrekare ile 303 metrekare arasında değişen konut tipleri 3+1, 4+1, 3+1 bahçe dubleksi ve 4+1 çatı dubleksi olarak tasarlanmış durumda.

Projeden ev sahibi olabilmek için Akbank, Garanti Bankası, Ing Bank ve İş Bankası'ndan konut kredisi kullanılabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0224) 244 83 52/53


Blu84:

Bursa'nın sahil semtlerinden Güzelyalı'da inşa edilen Blu84 projesi 8 bin 70 metrekare arazi üzerinde konumlandırıldı. 84 konutun ve sosyal alanların bulunacağı projede doğa ile bütünleşen peyzaj alanları oluşturulmaya özen gösterildi. Tasarım  İnşaat'ın hayat verdiği projede konutların fiyat aralıkları ise 140 bin ile 270 bin lira arasında değişiyor. İnşaatına Mayıs 2009'da başlanan projede teslimlerin Haziran 2010'da yapılması planlanıyor.

Detaylı  bilgi için: (0224) 549 01 00


Bursa Güzelbiryer:

Mudanya'da inşa edilen Bursa Güzelbiryer'de yer alan 750 konutun her biri dört kat olarak tasarlandı. Yüzde 70'in yeşil alandan oluştuğu projede, konutlar, Uludağ manzarasını  kapatmayacak şekilde yerleştirildi. 120 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilen projenin inşaatına Nisan 2008'de başlandı. Mayıs 2010'da sahiplerine teslim edilmesi planlanan Bursa Güzelbiryer'de alanları 70 metrekareden başlayıp 335 metrekareye kadar yükselen 25 farklı konut tipi bulunuyor. 1+1'den 4+1'e kadar farklı seçeneklerin yer aldığı projede fiyatlar ise 169 bin 500 ile 769 bin lira aralığında. Yedi farklı ödeme seçeneğinin sunulduğu Bursa Güzelbiryer'de yüzde 1 ön ödeme ile konut sahibi olunabiliyor.

Detaylı  bilgi için: (0224) 242 66 00 


15300 Misia: 

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde Çarmıklı-Kalyoncu-Göler İnşaat ortaklığı ile gerçekleştirilen

15300 Misia projesi, Bursa'nın ilk rezidans projesi olarak nitelendiriliyor. Dış kaplamalarının doğal taş  ve doğal ahşap ile yapılması, site içerisinde araç trafiğinin olmaması ve yeraltındaki alanların 5 metre tavan yüksekliğine sahip olması projeyi farklı kılıyor.

15 bin 300 metrekare arsa üzerinde 72 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projenin 2011'in yaz aylarında teslim edilmesi planlanıyor.  15300 Misia'da yer alan 146 konutun büyüklüğü 90 metrekare ile 307 metrekare arasında değişiyor.  1+1'den bahçe dublekslerine kadar seçeneklerin olduğu projeden yüzde 25 peşinatla ve 2 bin 500 lira taksitle konut sahibi olmak mümkün. Projedeki evlerin fiyatı 235 bin ile 715 bin lira arasında. 

Detaylı  bilgi için: (0224) 452 21 41 


Altın Koza Konut:

Proje, Altın Koza Yapı Yatırım  İnşaat tarafından Osmangazi'de inşa edildi. Alanları 125 ile 175 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks tiplerinde konutlardan meydana gelen projede, fiyatlar 100 bin ile 197 bin lira arasında değişiyor. 126 dairenin yer aldığı projeden, ev sahibi olabilmek için ise 60 bin lira peşinat talep ediliyor. 7 bin 300 metrekare arsa üzerinde yeralan proje, iki etaptan oluşuyor. 63 dairelik birinci etabın inşası Eylül 2007'de başladı ve Haziran 2009'da tamamlandı. Yine 63 konutluk ikinci etabın inşaatı ise Ağustos 2009'da başladı, Ağustos 2011'de teslim edilecek.

Detaylı  bilgi için: (0224) 243 12 48          

 

Korupark Evleri:

Torunlar GYO tarafından Mudanya Yolu'nda inşa edilen Korupark Evleri, Bursa'nın en iddialı projelerinden. Proje, bin 200 konuttan oluşuyor. 125 dönüm arsa üzerinde sadece 47 bin 880 metrekare inşaat alanına sahip olan projede yaşam, Ocak 2008'den bu yana sürüyor. Projedeki konut alanları ise 64 ile 423 metrekare arasında değişiyor. Projede yer alan evlerin fiyat aralığı 175 bin ile 885 bin lira arasında.

Yüzde 5 peşinat ve bin 500 lira taksitle konut sahibi olunabilen Korupark Evleri için Vakıfbank, Garanti ve Akbank'tan yüzde 0.84 faiz oranıyla konut kredisi kullanılabiliyor.

Projenin asıl büyük iddiası ise yine konut projesi içinde konumlandırılan AVM ile bütünleşen bir konut projesi olması.

Detay bilgi için: (0224) 444 22 02  


Doğuşpark:

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde Bur-Ol İnşaat tarafından gerçekleştirilen Doğuşpark, 17 blokta 390 konut olarak tasarlanandı. Projede yer alan konutların satış fiyatı 251 bin ile 696 bin lira arasında değişiyor. 44 bin 650 metrekarelik alanın yüzde 80'i sosyal, sportif tesisler ve yeşil alana ayrılan projede alanları 103 metrekare ile 354 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere 9 farklı daire seçeneği yer alıyor. Projede, dubleks dairelere özel bir önem verildi. Çatı ve zemin olmak üzere iki ayrı şekilde tasarlanan dubleksler,  5+1, 4+1 ve 3+1 seçeneklerinden oluşuyor.

Detaylı  bilgi için: (0224) 247 34 37 


Park Vital Residence:

Gökçadır İnşaat tarafından  İzmir  Yolu üzerinde inşa edilen Park Vital Residence, 8 bin 500 metrekare arsa üzerinde 19 bin metrekare inşaat alanıyla tasarlandı. Teslim tarihi Aralık 2010 olarak planlanan projede 92 konut yer alıyor. Bunların yüzde 70'i satılmış durumda. Projede alanları 150 metrekare olan 2+1'ler, alanları 195 ile 215 metrekare olan 3+1'ler, alanları 265 metrekare olan 4+1'ler, alanları 260 metrekare olan 4+2 dubleksler ve alanları 363 metrekare olan 5+2 dubleksler bulunuyor. Projede yer alan dairelerin fiyat aralığı 180 bin ile 580 bin lira arasında değişiyor. Projede ödeme planı; yüzde 15 peşinat ve bin 500 lira taksit olarak açıklandı.

Detaylı bilgi için: (0224) 441 33 92   


Yasemin Park:

Yasemin Park,  Nergis İnşaat tarafından Bursa Modern projesinin hemen yanında yükseliyor. Bin 676 konuttan oluşan projenin geçmişi 1997 yılına kadar dayanıyor. 121 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilen projede, yaşam 2001'de başladı. Projede şu ana kadar bin 400 konutun satıldığı belirtildi. 55 blokta 30 farklı mimari seçenekle ön plana çıkan projede, alanın yüzde 85'i yeşil alana ayrılmış durumda. Alanları 91 metrekare olan 1+1'den alanları 270 metrekare olan 4+1'e kadar farklı konut tiplerinin yer aldığı Yasemin Park'ta 21 bin lira peşinatla ve bin 525 lira taksitle konut sahibi olunabiliyor. Projedeki konutların fiyatı 173 bin 500 liradan başlayıp, 273 bin 500 liraya kadar çıkıyor.

Detaylı  bilgi için: (0224) 257 52 34

 


ANTALYA:

Life in Lara Villaları:

İnşaatına 2008'de başlanan ve bu ay içerisinde sahiplerine teslim edilecek olan Life in Lara Villaları, HTS Yapı'nın imzası taşıyor.

Lara'da inşa edilen projede alanları 75 metrekare 2+1'ler ile alanları 165 metrekare 3+1 bahçe dubleksleri olmak üzere toplam 96 villa yer alıyor. Projede fiyatlar 59 bin 500 Euro ile 129 bin 500 Euro arasında değişiyor. Denize 950 metre mesafede olan Life in Lara Villaları'nın yüzde 50'si satılmış durumda.

Detaylı  bilgi için: (0242) 324 71 44 


Palm City Antalya:

Dağ ve göl manzaralı olarak Yeşilbayır'da inşa edilen projede Gençer Group imzası taşıyor. Proje, büyüklükleri 103 metrekare ile 550 metrekare arasında değişen 64 adet 5 tip villa, 39 suit daire ve 96 adet Laguna göl dairesinden oluşuyor. İnşaatına 2004 yılında başlanan ve 2009 yılından bu yana yaşamın devam ettiği Palm City,Antalya, denize 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Fiyatların 150 bin liradan başlayarak 600 bin liraya kadar yükseldiği Palm City Antalya'da 55 konutun satışı devam ediyor.

Detaylı  bilgi için: (0242) 443 30 00


Ka Golf Belek Villaları:

Kayı Gayrimenkul tarafından Belek Turizm Bölgesi Kadriye'de hayata geçirilen Ka Golf Belek Villaları, 20 villa ve 180 apart daireden meydana geliyor. Projenin inşaatına 2008 yılında başlandı. Etap etap devam eden Ka Golf Belek Villaları'nda ilk etabın yapımı tamamlandı. Diğer etapların Haziran 2012'de bitirilmesi hedefleniyor.

Projede, büyüklükleri 70 ile 217 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 apartların yanı sıra 217 metrekarelik villalar da yer alıyor. Bu konutların fiyatları 90 bin Euro ile 265 bin Euro arasında değişiyor. Dağ ve orman manzaralı projede satışı devam eden 10 villa ile 15 apart daire yer alıyor.

Detaylı  bilgi için: (0242) 725 40 47 


Vacide Özman Konakları:

Vacide Özman Konakları, Özmanlar İnşaat tarafından Konyaaltı'nda inşa ediliyor.

5 blokta 128 konuttan meydana gelen projede alanları 70 metrekare ile 350 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tipleri bulunuyor.

Fiyatların 70 bin Euro ile 175 bin Euro arasında değiştiği Vacide Özman Konakları'nın inşaatına Kasım 2009'da başlandı. Mart 2011'de tamamlanması planlanan proje; engelli ve çocuk arabası sirkülasyonu düşünülerek bina içi asansörlere ulaşım sağlanacak, sosyal tesislere engelli ve çocuk arabası girecek şekilde kurgulanacak ve WC'si engelli için de kullanılabilecek şekilde yapılıyor.

Detaylı  bilgi için: (0242) 317 11 31


Waterfall Residence:

Mekonsan İnşaat tarafından Kasım 2008'de yapımına başlanan proje, Antalya Liman Mevki Sarısu Bölgesi'nde yer alıyor. 90 suit daireden meydana gelen Waterfall Residence'ta, alanları 108 ile 178 metrekare arasında değişen 1+1 suit, 2+1 suit ve loft suit'ler bulunuyor.

Ağustos 2010'da teslim edilmesi planlanan projede fiyatlar 80 bin ile 265 bin Euro arasında farklılık gösteriyor. Waterfall Residence, atriumda bulunan şelaleleriyle, su animasyonlu havuzlarıyla ve Akdeniz bitki örtüsünün hakim olduğu çevre peyzajıyla yeşilin ve mavinin tüm güzelliklerinin bir arada yaşandığı proje olma özelliği taşıyor.

Detaylı  bilgi için: (0242) 229 25 90 
Okhan Şentürk / Ekonomist