2B arazilerinde 748 bin hak sahibi tapusuna kavuştu!

2B arazilerinde 748 bin hak sahibi tapusuna kavuştu! 2B arazilerinde 748 bin hak sahibi tapusuna kavuştu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kurum, 2B arazilerinde 748 bin hak sahibinin tapusuna kavuştuğunu söyledi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, 2B arazilerinde 748 bin hak sahibinin tapusuna kavuştuğunu söyledi.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıklaması şu şekilde;

7,8 milyar liralık tahsilat

531 bin arazinin 748 bin kişiye satıldığını söyleyen Kurum, ''Ekim 2018 itibarıyla yaklaşık 531 bin taşınmaz 748 bin hak sahibine satılmış ve bu vatandaşlarımız tapularına kavuşmuştur. Bu satışların toplam değeri yaklaşık 11 milyar lirayı bulurken, bu bedelin 7,8 milyar lirası tahsil edilmiş, geri kalan kısmı ise taksitler halinde ödenmektedir" dedi. 

128 bin vatandaş için fırsat

Düzenlemeden 128 bin vatandaşın yararlanacağını söyleyen Kurum, şu ifadeleri kullandı: "6 ay ek başvuru ve ödeme imkanı getiren ve süresi 30 Kasım'da sona erecek olan son düzenlemeden, süresi içinde başvurmayan yaklaşık 63 bin kişi, bedeli süresi içinde ödemeyen yaklaşık 53 bin kişi, ikiden fazla taksitini vadesinde ödemeyen yaklaşık 12 bin kişi olmak üzere yaklaşık 128 bin vatandaşımızın yararlanmasını bekliyoruz."

Son gün 30 Kasım

Bakan Kurum, vatandaşları süre konusunda uyararak şu ifadeleri kullandı: "Vatandaşlarımızı bu düzenlemeden yararlanabilmeleri için son başvuru süresi olan 30 Kasım 2018 tarihinden önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri Milli Emlak Birimlerine gelerek başvurularını ve ödemelerini yapmaya davet ediyoruz."