10 / 08 / 2022

3. Köprü'nün şantiye alanını su bastı!

3. Köprü'nün şantiye alanını su bastı!

Beykoz Riva yolu üzerinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü şantiye alanı sular altında kaldı. Ekipler şantiye alanındaki suyu tahliye çalışmalarına başladı.Sağanak yağmur sonrası işçilerin kaldığı konteynerler, iş makineleri ve diğer kullanılan malzemeler biriken sudan etkilendi. Su birikintileri nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Ekipler şantiye alanındaki suyu tahliye çalışmalarına başladı. 


Radikal


Haber Habertürk Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


Beykoz'da yoğun yağış sonrası Riva deresi taştı. Derede bulanan birçok tekne sele kapıldı.

Balıkçı ağları da zarar gördü. Dere kenarındaki birkaç ev ve işyerini de su bastı. Çevredeki vatandaşlar 3. köprü şantiyesi nedeniyle yataktaki kapatılmalar nedeniyle taşkının meydana geldiğini öne sürdü.

Bu arada Riva deresinin taşmasının ardından derenin denizle birleştiği yerde suyun rengi değişti. Sahilde şiddetli rüzgar ve dalgalar da etkili olunca deniz çamurun rengini aldı. Riva sahili mavilikten kahverengiye döndü.


Habertürk
Haber Zaman Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Kış mevsimi ülke genelinde kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı.


Soğuk, yağış ve fırtına yurdun genelini etkisi altına aldı. İstanbul Beykoz'da yoğun yağış sonrası Riva Deresi taştı. Riva yolu üzerinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü şantiye alanı sular altında kaldı. Sağanak yağmur sonrası işçilerin kaldığı konteynerler, iş makineleri ve diğer kullanılan malzemeler biriken sudan etkilendi. Su birikintileri nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. İstanbul ve Bursa Deniz Otobüsleri, fırtına nedeniyle bazı seferlerini iptal etti. Ankara'da ise dün sabah saatlerinde aniden başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.


Arabalarını yolun kenarına çekip karın keyfini çıkardılar


Soğuk hava dalgasıyla birlikte İzmir'in yüksek kesimlerine kar yağdı. Bornova ilçesi çıkışı, Sabuncubeli, Yakaköy ve Çiçekliköy bölgesinde, seyri doyumsuz manzaralar oluştu. İzmir-Manisa karayolunda seyahat eden birçok kişi, arabasını kenara çekerek kartopu oynadı. ZamanHaber Vatan gazetesinde şu şekilde yer aldı;


Beykoz Riva yolu üzerinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü şantiye alanı sular altında kaldı.


Sağanak yağmur sonrası işçilerin kaldığı konteynerler, iş makineleri ve diğer kullanılan malzemeler biriken sudan etkilendi. Su birikintileri nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti .Ekipler şantiye alanındaki suyu tahliye çalışmalarına başladı.Vatan