20 / 08 / 2022

3 Mart evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller listesi!

3 Mart evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller listesi!

Evde bakım maaşı; bakıma ihtiyacı olan engellilere ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla belirli tarihlerde ödeniyor. Evde bakım maaşı ödeneği alan tüm vatandaşlar ödemelerin hesaplara yatıp yatmadığı merak ediyorlar. İşte tüm detaylar...Evinde bakıma muhtaç hasta, engelli ya da yaşlı vatandaşlara bakan kişilere her ay düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. 2022 yılı evde bakım maaşı yapılan son zamlarla birlikte 2706 TL oldu. Bu ödenekten yararlanan tüm vatandaşlar ödemelerin yapılıp yapılmadığını merak ediyorlar.

Evde Bakım maaşı ödemelerinin yatıp yatmadığı e-Devlet üzerinden kontrol edilebiliyor. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama kısmına "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazarak açılan sayfada işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Mart evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller listesi!

Evde bakım parasını Ziraat Katılım Bankası tarafından alan vatandaşlar  cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak ödeneğin yatıp yatmadığını kontrol edebilirler. Peki, 3 Mart evde bakım maaşı yattı mı? 

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15'i ile 31'i arasında yapılıyor. Mart ayı evde bakım parasının da bu tarihler arasında hesaplara yatırılması bekleniyor. Evde bakım parası yatan iller listesi yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içerisine eklenecektir.  

3 Mart evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller listesi!

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı alabilmek için belirli şartların taşınıyor olması gerekiyor. Bu şartlardan bazıları şöyle;

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

Evde bakım parası hasta olan kişinin kendisine değil, bakımını yürüten akrabası veya vasisi gibi üçüncü kişilere ödeniyor. 

PTT personel alımı 2022 ne zaman? İşte başvuru şartları!

3 Mart evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller listesi!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.