35 yeni ülkede TTM ofisi açılacak!

35 yeni ülkede TTM ofisi açılacak! 35 yeni ülkede TTM ofisi açılacak!

TİM, Türkiye Ticaret Merkezi yatırımlarına hız veriyor. TİM Başkanı İsmail Gülle, 35 yeni ülkede TTM ofisi açılacağını söyledi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) yatırımlarına hız veriyor. İngiltere'de seramik sektöründe hizmet verecek Londra Seramik TTM ofisi, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından açıldı. 


12 ticaret merkezimizi açtık

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, TTM açılış töreninde konuşan Gülle, “Bugüne kadar, Londra, ABD’de Şikago ve New York, İran’da Tahran ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai’de olmak üzere 4 ülkedeki 5 farklı şehirde 12 ticaret merkezimizi açtık. Londra’daki Seramik Ofisimizle bu sayı 13’e ulaştı. Önümüzdeki dönemde de 35 yeni ülke ve şehirde TTM ofisleri açılacak”  dedi.

İngiltere en büyük alıcı

Açıklamalarına devam eden TİM Başkanı Gülle, “Bu merkezler, görev itibarıyla bünyelerinde Türk mağazaları, depoları, showroomları barındıran; bulundukları ülkedeki firmalarımıza, hukuki ve mali danışmanlık sağlayan yapılar olarak çalışıyor. İngiltere ile ticari ilişkilerimizi daha da ileri taşımak adına 2018 yılı ocak ayı içerisinde Londra TTM’mizde bilişim sektörümüz faaliyete başlamıştı. Şimdi ise seramik sektörümüz faaliyete başlıyor. İngiltere, bilhassa seramik sektöründe Avrupa’daki en büyük alıcılarımızdan biri” ifadelerini kullandı.

 

Londra Türk Ticaret Merkezi açıldı!

pus