4. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu Kütahya'da düzenlendi!

4. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu Kütahya'da düzenlendi!

Sempozyumun açılışında bir konuşma yapan Arkeoloji Bölüm Başkam Prof. Dr. Nejat Bilgen sempozyumun Erken Tunç Çağının incelendiği bir sempozyum olduğunu kaydederek, Seyitömer Höyük kazılarıyla ilgili bilgiler verdi.Kütahya'da, Dumlupınar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu düzenlendi. Sempozyumun açılışında bir konuşma yapan Arkeoloji Bölüm Başkam Prof. Dr. Nejat Bilgen sempozyumun Erken Tunç Çağının incelendiği bir sempozyum olduğunu kaydederek, Seyitömer Höyük kazılarıyla ilgili bilgiler verdi. 

2 günde altı oturum halinde devam eden sempozyumun ilk oturumu Prof. Dr. Aliye Özden'in oturum başkanlığında gerçekleşti. 

Birinci oturumda "Erken Tunç Çağı'nda Seyitömer Höyük" başlığı altında bir sunum yapan Prof. Dr. Nejat Bilgen, Tarihin sırlı hazinesi olarak nitelendirilen Seyitömer Höyük'te yüzlerce tarihi eseri gün yüzüne çıkardıklarını belirterek çıkan eserler ve mimari yapılar konusunda bilgiler verdi. Aydınlık Gazetesi