04 / 07 / 2022

42 Maslak Contemporary İstanbul’un yeni iş ortağı!

42 Maslak Contemporary İstanbul’un yeni iş ortağı!

Sanat ve yaşamın iç içe geçtiği 42 Maslak, Türkiye’nin ve bölgenin uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’un ortak sponsoru olarak önemli bir iş birliğine imza attı.Yaşam ve sanatı buluşturan, sanat ve yaşamın birbirinden ilham almasını ifade eden Artful Living konseptiyle yükselen BAY İnşaat 42 Maslak projesi, Contemporary Istanbul'un ortak sponsoru oldu. 75.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlayan Contemporary Istanbul’un, 13 – 16 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek sanat fuarının ortak sponsorları arasına 42 Maslak da katıldı.


Contemporary Istanbul gibi etkinliklerle daha da yükselen sanat dinamizmi, İstanbul'un küresel sanat gündeminde önemini giderek artırmasını, böylelikle de kentin marka değerinin artmasını sağılıyor.


42 Maslak’ın sanat yaklaşımının bir yansıması olarak hayat bulan Artfulliving.com.tr sanat portalı ise yine Contemporary Istanbul’un online medya destekçisi oluyor.


Aynı tarihlerde eş zamanlı olarak 42 Maslak ART!SPACE’de Doç. Dr. Ebru Yetişkin küratörlüğünde, sanatçıları Mehmet Çeper ve Mehmet Ali Boran’ın ‘Bilinmeyen Kod’ adlı fotoğraf ve video yerleştirme çalışmalarından oluşan sergi yer alacak.


42 Maslak’ta 24 Saate Yayılan Sanatla İç içe Yaşam


Maslak'ın tam kalbinde yer alan BAY İnşaat 42 Maslak projesi, yaşama odaklanarak, hayata bütünsellikle dokunan, yaşamı sanat ve kalite ile zenginleştiren vizyonuyla, bu yeni dinamizme öncülük ediyor.


Artful Living konseptinin bir getirisi olarak 42 Maslak, bölgede sanatı sürekli gündem yaratacak bir yaşam kurgusu tasarlıyor. Sadece etkinliklerle değil, sürekli sergiler, performanslar, buluşmalar ve oluşacak insani doku ile hayata geçecek olan bu kurgu, yine aynı konsept ile oluşturulan sanat portalı www.artfulliving.com.tr ile dijital dünyaya da taşınıyor.


42 Maslak, sürekli ve dönemsel sergileri, sanat konseptli alışveriş mekanları ve yönetim felsefesiyle bu konseptin fiziksel yaşamla doğal buluşma noktası olarak, sanat ve kalitenin hayata kattığı bu zenginlikle, Maslak'ın geleceğine ve gelişimine katkıda bulunuyor.


Rasyonel fonksiyonelliği ön plana alan proje tasarımında dünya lideri Chapman Taylor imzası taşıyan 42 Maslak, Rezidans, Yatay ve Home Ofis, Otel ve Alışveriş&Yaşam Merkezi olarak 5 farklı yaşam alanından oluşuyor.


42 Maslak projesinde, 300 - 10 bin metrekare arası esnek seçeneklerle Yatay Ofisler'in yanı sıra, 76 ile 188 metrekare arasında değişen 91 adet Home - Ofis bulunuyor. 42 Maslak Yatay Ofisleri, Türkiye'nin Shell & Core kategorisinde LEED Platinum sertifikası sahibidir. Tamamı 4 m tavan yüksekliği olan 476 adet Rezidans daire ve 8 m tavan yüksekliği olan teraslı ve havuzlu 16 adet Penthouse yer alıyor.


Rasyonel fonksiyonelliği ön plana alan proje tasarımında dünya lideri Chapman Taylor imzası taşıyan 42 Maslak, Rezidans, Yatay ve Home Ofis, Otel ve Alışveriş&Yaşam Merkezi olarak 5 farklı yaşam alanından oluşuyor.