76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak!

76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak!

8-10 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı için son hazırlıklar tamamlanıyor. Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek fuarda 76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık işbirliği ile düzenlenecek ‘Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’için hazırlıklar tamamlanıyor. Almanya Düsseldorf’ta 8-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek fuara Türk gayrimenkul firmaları yoğun ilgi gösterecek.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, yüzlerce projenin sergileneceği fuarda ev, işyeri ve dükkân seçeneklerini inceleyecek gurbetçilere en uygun şartlarda satın alma imkânı sunuluyor. 

'Türkiye güvenli pazar'

76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak!

Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına katkılarını sunan ve emlak sektörünü Avrupa’daki yatırımcılarla buluşturan Demirören Medya Grubu’na teşekkürlerini ileten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Demirören Medya Grubu; uluslararası platformlarda ve medyada yaptıkları haberlerle, yayınladıkları dergiler ve gazetelerle sektörde özel bir yere sahip” dedi. Evim Türkiye Fuarı’nı desteklediklerini belirten Kurum şöyle devam etti: “Fuara, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı Emlak Konut GYO ile iştirak ediyoruz. Destekleyici katılımcısı olan Toplu Konut İdaresi de (TOKİ) fuarda yer alacak. Ülkemizin gayrimenkul piyasasından 76 markanın katılacağı fuarda, 8 firmamız Emlak Konut GYO’nun çatısı altında tanıtımlarını gerçekleştirecekler. Fuarın Avrupa’daki vatandaşlarımızı Türkiye’den gayrimenkul almaya teşvik etmesi, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla yatırımlarını gerçekleştirebileceği bir platform olması açısından oldukça önemli. Evim Türkiye Fuarı, Türkiye’nin yatırım için güvenli ve değerli bir pazar olduğunun da yine açık bir göstergesi olacak. Bununla birlikte başta gayrimenkul ve inşaat olmak üzere tüm sektörlerimize olumlu bir şekilde yansıyacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

''Ekonomiye katkı''

76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak!

17 firmanın İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından fuara katılım sağlayacağını söyleyen İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Gurbetçilerimizin Türkiye’den yeni bir ev almaları, hem memleket hasretine hem de Türkiye ekonomisine iyi gelecek. Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde yaşayan tüm gurbetçilerimizi ve Türkiye’de bir gayrimenkul yatırımı yaparak, yatırımcı Türk vatandaşı olmak isteyen herkesi bu fuara davet ediyorum” dedi. İTO standını, gayrimenkul sektöründen gelen ciddi bir taleple 400 metrekareye çıkardıklarını belirten Avdagiç, “1960’larda misafir işçi programıyla Almanya’ya göçen Türkler’in ikinci ve üçüncü kuşak akrabaları, Evim Türkiye’nin sıcak satış ortamında, cazip koşullarda alacakları bir evle 60 yıl sonra ana vatanlarında yeni bir kapı açacaklar. Bir anlamda tersine göçün bir adımı olacak. Bu fuar, tüm gurbetçilerimiz için yatırımın en cazip olduğu fuardır” dedi.

Avrupa’da en kalabalık Türk nüfusunun Almanya’da olduğunu vurgulayan Avdagiç, “2018 verilerine göre yurtdışında 6 milyonun üzerinde Türk vatandaşı yaşıyor. Bunun 5 milyonu Avrupa’da. Almanya’da ise en az 3 milyon, hatta daha fazla Türk kökenli kişi yaşıyor. Almanya’da 600 binden fazla Türk, iş yaşamında aktif olarak yer alıyor. 80 binden fazla Türk asıllı işletme olduğu tahmin ediliyor. Bu yıl Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının da 5.6 milyona çıkarılması hedefleniyor. Şu anda rezervasyonlarda Türkiye bir numara. Bu ilginin gayrimenkule de yansıması sürpriz olmayacak. Fuar, bu anlamda firmalarımız için de büyük bir potansiyel taşıyor” diye konuştu. İTO Başkanı Avdagiç, yabancılara yapılan konut satışlarının 2018’de bir önceki yıla göre yüzde 78 artışla rekor kırdığını hatırlattı. Avdagiç, “Yabancılar, geçtiğimiz yıl Türkiye’den yaklaşık 40 bin konut satın aldı. Bu konutların yüzde 36’sı İstanbul’da satıldı. Geçtiğimiz yıl bin 866 Alman Türkiye’den konut aldı ki, bu rakamı 10 binlere çıkarmamız çok zor olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Fuara özel kampanya

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı, sektörün çatı dernekleri Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) gibi Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul firmalarını bir araya getirecek. 4 bin 900 metrekare fuar alanında 3 gün boyunca katılımcı markalar projelerini tanıtıp satış yapacak ve ödeme avantajlarını anlatacak. Lineadecor stratejik ortaklığı, Türk Hava Yolları resmi ulaşım sponsorluğunda, Messe Düsseldorf’ta düzenlenecek fuarda her bütçeye göre farklı seçenekler bulunacak. Ziyaretçiler ayrıca fuara özel indirimler ve kampanyalar ile bütçelerine uygun ev sahibi olma fırsatı yakalayacak. 

Ünlü isimler de Evim Türkiye Fuarı'nda

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'na ünlü isimler de katılım sağlayacak. Fuara Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Birol Güven, Zeyno Günenç, Volkan Severcan, Wilma Elles, Mr. Jade, Şoray Uzun ve Hamit Altıntop’un yanı sıra birçok ünlü isim katılacak.

76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak!

Türk inşaat sektörü gurbetçilerle bir araya gelecek!

Evim Türkiye Fuarı'na ünlülerden büyük destek!

Emlak Konut 9 proje ile Evim Türkiye Fuarı'na gidiyor!