9'uncu Ortadoğu İnşaat Fuarı açıldı!

9'uncu Ortadoğu İnşaat Fuarı açıldı!

9. Ortadoğu İnşaat Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Fuarda, yapı malzemeleri, elektrik sistemleri, asansör, iş ve inşaat malzemeleri, doğal gaz, ısıtma, soğutma, havalandırma, tesisat gibi malzemeler görücüye çıktı.TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, "Tüm Türkiye'de inşaat fuarlarının düşüşte olduğu bir dönemde Diyarbakır İnşaat Fuarımız yüzde 20'lik bir büyüme kaydetti. Diyarbakır artık fuarlar şehri haline geldi" dedi.

Ticaret Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen  "9. Ortadoğu İnşaat Fuarı", TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde gerçekleşti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, törende yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ı uluslararası arz ve talebin buluştuğu stratejik bir platform haline getirme parolasıyla yola çıktıklarını ifade etti.

Türkiye'de birçok fuarda gelişme, büyüme olduğunu ancak bu yıl inşaat fuarlarında bir düşüş yaşandığının altını çezen Alagöz, şu açıklamalarda bulundu:

"Ama bunun bir tane istisnası var. Diyarbakır İnşaat Fuarı. Tüm Türkiye'de inşaat fuarlarının düşüşte olduğu bir dönemde Diyarbakır İnşaat Fuarımız yüzde 20'lik bir büyüme kaydetti. Yüzde 20'lik bir inşaat fuarı büyümesi, inşaat sektöründe de önümüzdeki dönemde inşallah işlerin rayına oturup çok daha güzel noktalara gideceğinin habercisi oldu. Diyarbakır artık fuarlar şehri haline geldi. Diyarbakır arz ve talebin buluşma şehri haline geldi."

Fuara yurt dışından gelen ziyaretçilerde de yüzde 15'lik oranla arttığını belirten Alagöz, fuarın açılmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Daha sonra 17 Mart'a kadar sürecek fuarın açılışı yapıldı.

Yapı malzemeleri, elektrik sistemleri, asansör, iş ve inşaat malzemeleri, doğal gaz, ısıtma, soğutma, havalandırma, tesisat gibi malzemelerin görücüye çıktığı fuara, 85 firma katılım sağladı.