28 / 06 / 2022

ABD'de konut başlangıçları 9 ayın en yüksek seviyesinde!

ABD'de konut başlangıçları 9 ayın en yüksek seviyesinde!

Açıklanan resmi verilere göre, ABD'de konut başlangıçları 9 ayın en yüksek seviyesini kaydetti.ABD Ticaret Bakanlığı, merakla beklenen Aralık 2021 döneminin konut başlangıçlarını ve inşaat izinleri istatistiklerini yayımladı.

Açıklanan resmi rakamlara göre, konut başlangıçları, ABD'de konut başlangıçları 9 ayın en yüksek seviyesini kaydetti.Ülkede inşaat izinleri de önceki aya göre 1 milyon 873 bin ile 11 ayın en yüksek artışını gösterdi.

ABD de konut başlangıçları 9 ayın en yüksek seviyesinde!


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; ABD'de konut başlangıçları, önceki ay yüzde 1,4 yükselişle 1 milyon 702 bine ulaşarak Mart 2021 tarihinden bu güne kadarki en yüksek artışı gösterdi.

ABD Ticaret Bakanlığı'nın yayınladığı istatistiklere göre, konut başlangıçları, Aralık'ta geçen aya oranla yüzde 1,4 yükselerek 1 milyon 702 bine ulaştı.

ABD de konut başlangıçları 9 ayın en yüksek seviyesinde!


Sektörün beklentilerinin aksine artış gösteren ve Mart 2021 tarihinden bu zamana kadarki en yüksek seviyeye ulaşan konut başlangıçlarının 1 milyon 650 bin olması tahmin ediliyordu. Konut başlangıçları, geçtiğimiz sene Kasım'da 1 milyon 678 bin seviyesinde kaydedilmişti.

Ülkede konut başlangıçları, geçtiğimiz ay senelik bazda da yüzde 2,5 yükseldi.

İnşaat izinleri ise Aralık'ta aylık bazda yüzde 9,1 yükselerek 1 milyon 873 bin seviyesine ulaştı.

İnşaat izinleri, geçtiğimiz ay yıllık bazda da yüzde 6,5 oranında gerçekleşti.

ABD'de inşaat harcamaları Kasım'da beklenenden az arttı!

ABD'de ulusal konut fiyat endeksi Ekim ayında yüzde 19,5 arttı!