Adana Karataş'ta 5 milyon 392 bin TL'ye icradan satılık bina!

Adana Karataş'ta 5 milyon 392 bin TL'ye icradan satılık bina! Adana Karataş'ta 5 milyon 392 bin TL'ye icradan satılık bina!

T.C. Karataş İcra Dairesi Adana ili Karataş ilçesinde bulunan binayı satışa çıkardı. Binanın toplam bedeli 5 milyon 392 bin 700 TL.


T.C. Karataş İcra Dairesi  Adana  ili Karataş ilçesinde bulunan binayı satışa çıkardı. Binanın toplam bedeli 5 milyon 392 bin 700 TL olarak belirtildi. 


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Adana İl, Karataş İlçe, 4957 Parsel No, İSKELE Mahalle, İlgili taşınmaz Şehir Merkezi Sahil Caddesinde olup denize sıfır durumunda arsa üzerinde 5 katlı binanın mevcut olduğu deniz ve parsel arasında Atapark ın bulunduğu bina tamamen denize cepheli, önünde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır. arsanın tamamı üzerine +4 kattan oluşan 5 katlı bina yapılmıştır.Zemin katın tamamı işyeri diğer toplam 4 katta 8 daire mevcuttur. Daireler eşit olup tamamıa denize cepheli 3 oda 1 salon ve müştemilatından oluşmaktadır.mutfakta tezgahları mevcut, duvarları fayans yerler seramiktir.


Yüzölçümü : 337 m2 Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Blok nizam 5 kata İmarlıdır.

Kıymeti : 5.392.700,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Parsel üzerindeki Mevcut Binaların T1:10,00 m2.-T2:11,19 M2. T3:1,25 M2. Tecavüzü Mevcuttur,

1. Satış Günü : 12/01/2017 günü 14:15 - 14:25 arası

2. Satış Günü : 07/02/2017 günü 14:15 - 14:25 arası

Satış Yeri : KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT SALONU


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/298 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2016