27 / 06 / 2022

Adana, Muğla ve İzmir'de yer alan bazı taşınmazlar özelleştirilecek!

Adana, Muğla ve İzmir'de yer alan bazı taşınmazlar özelleştirilecek!

Bugünkü 31519 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adana, Muğla ve İzmir illerinde yer alan bazı taşınmazlar özelleştirilecek.Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın bugünkü 31519 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Adana, Muğla ve  İzmir  illerinde yer alan bazı taşınmazlar özelleştirilecek.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre,  Adana  ili İskele Mahallesi'nde yer alan 39 bin 622,38 metrekarelik taşınmaz ve üzerindeki binalarla "satış" yöntemiyle ve 14 bin 737,58 metrekare yüzölçümlü bölümün özelleştirilmesi için ihale gerçekleştirilecek.

Bildirilen taşınmazların  ihalesi için geçici teminat bedeli 4 milyon TL şeklinde olurken, ihale için son teklif verme tarihi 30 Temmuz olarak belirlendi.

Adana, Muğla ve İzmir de yer alan bazı taşınmazlar özelleştirilecek!

Muğla Bitez'de bulunan 29 bin 130,08 metrekare alana sahip taşınmaz da "satış" şekliyle özelleştirilecek. Geçici teminatının 10 milyon Türk Lirası şeklinde belirlenen ihale için son teklif verme tarihi 30 Temmuz olarak belirlendi.

İzmir Aliağa'da yer alan 39 bin 862,35 metrekare alana sahip gayrimenkul de "satış" şekliyle özelleştirilecek. Yapılacak olan ihalede geçici teminat bedeli 4 milyon Türk Lirası şeklinde belirlenirken, teklifler 27 Temmuz 2021 tarihine kadar kabul edilecek.

Özelleştirmeler için yapılacak olan tüm ihaleler "pazarlık" usulüyle yapılacak ve pazarlık görüşmeleri sürdürülen teklif sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan açık artırmayla sonuçlandırılmış olacak.

 

Detaylar için tıklayın