Adapazarı'nda inşaat sektörünün beklentisi Meclis'e taşındı!

Adapazarı'nda inşaat sektörünün beklentisi Meclis'e taşındı! Adapazarı'nda inşaat sektörünün beklentisi Meclis'e taşındı!

Adapazarı'nda inşaat sektörünün beklentisi Meclis'e taşındı. Büyükşehir Belediye Meclisinde kat sınırının 3 kata çıkarılması gündeme geldi. Zeki Toçoğlu ' Balansız bozmadan bir şeyler yapıp kamuoyuna ilan edeceğiz' dedi...İptal edilen imar yönetmeliği yeniden hazırlanırken kat adedi 3'e çıkartılabilir. Toplantıda MHP'li üye Metin Ökden kat sınırlamasıyla ilgili belediyelerin uygulamaları olduğunu belirtirken "Merkezde bulunan 3 ilçede ayrı ayrı yönetmelik var. Erenler ve Adapazan'nda bodrum kata izin alamazken, Serpan'da bodrum kata izin alıyorsunuz. 

Temennimiz bu imar planlarının tek bir standartta oluşturularak, şehrimizin önünün bir an önce açılmasıdır" dedi. Ökden'in konuşmasına cevap veren Başkanı Zeki Toçoğlu, "Balansı bozmadan bir şeyler yapıp, kamuoyuna ilan edeceğiz. Yoğunluk ve kat yüksekliği koruyarak bu işi nasıl hallederiz bakacağız" şeklinde konuştu. 

Ökden'in yeniden kat artırımına gidilerek bu sorunun çözülebileceğini söylemesi üzerine Başkan Toçoğlu, "Bu konuşmalar şehri beklentiye sokmasın. Sakarya'da belli bir yerleşim tarzı var. Her yerde çok katlı binalar olacak değil" 


Yeni Haber