Adil Karaismailoğlu'ndan İstanbul Havalimanı-Halkalı Metrosu paylaşımı!

Adil Karaismailoğlu'ndan İstanbul Havalimanı-Halkalı Metrosu paylaşımı!Küçükçekmece (Halkalı)-Başakşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metrosu 31.5 kilometre uzunluğa sahip. 8 istasyonu bulunan hattın trafik yükünü hafifletmesi planlanıyor. 


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter hesabından Küçükçekmece (Halkalı)-Başakşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metrosu ile ilgili bir video paylaşarak açıklamalarda bulundu.

Adil Karaismailoğlu

Küçükçekmece (Halkalı)-Başakşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metrosu 31.5 kilometre uzunluğa sahip. 8 istasyonu bulunan hattın trafik yükünü hafifletmesi planlanıyor. 

Adil Karaismailoğlu

Adil Karaismailoğlu, videoyu paylaştığı tweet'inde şu ifadeleri kullandı: 

"İstanbul'u baştan sona modern raylı sistem ağlarıyla donatıyoruz.

Sol sağ oku31,5 km'lik, Yuvarlak raptiye8 İstasyondan oluşan ve Metro120 km/s hıza ulaşan 

Küçükçekmece (Halkalı)-Başakşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metrosu trafik yükünü hafifletirken, konforlu ve ekonomik ulaşım imkânı sunacak."

Adil Karaismailoğlu

Vatandaşların düşüncelerine ve metro inşaatında çalışan kişilerin de açıklamalarının bulunduğu videoda ise şu ifadeler yer aldı: 

"İstanbul Havalimanı ve Halkalı'yı birbirine bağlayan proje, İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak. 1220 kilometre hızla giden metrolarla hızlı ve kesintisiz ulaşım sağlanacak. 

Adil Karaismailoğlu

İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı metro hatları ne zaman açılacak?

7 ile 185 kilometrelik raylı sistem geliyor!

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı 2022'nin sonunda açılıyor!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com