Adıyaman Gölbaşı'nda konut satışları arttı!

Adıyaman Gölbaşı'nda konut satışları arttı!

Adıyaman Gölbaşı'nda son bir yıl içerisinde konut satışlarında artış meydana geldi. Gölbaşı ilçesinde bir yıl içerisinde yeni yapılan toplam 186 adet konutun satışı yapıldı.


Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde son bir yıl içerisinde konut satışlarında artış meydana geldi. Gölbaşı ilçesinde bir yıl içerisinde yeni yapılan toplam 186 adet konutun satışı yapıldı. Satışı yapılan konutlardan 56 adeti ipotekli satış olurken 130 adet konut ise nakit olarak satıldı. 


İş adamı müteahhit Adnan Akçan satışlardaki bu yükselişin Haziran ayı itibariyle son bir yıllık süreçte konut kredisinde yüzde 12 artış gösterdiğini belirterek, "Geçen yılın aynı döneminde yüzde 17 büyüyen konut kredileri bu yıl yüzde 12 büyüme gerçekleştirdi. Konut kredilerinde kredi miktarının 2016'nın ikinci çeyreğinde durağanlaşacağı, ancak yıl içinde yeniden hareketleneceğini düşünüyorum. 2015 Haziran sonu itibariyle bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış, gösteren konut satışlarının son iki yılın aynı döneminde yaklaşık yüzde 18 artış, gösterdiğini bu durumun dana çok yurt dışında yaşayan gurbetçilerden kaynaklandı. Son dönemlerde konut alan vatandaşların sektörde tecrübe ve kendisini sürekli olarak yenileyen inşaat firmalarını tercih ettiğini ve bu tercih içinde ise Gölbaşı ilçesinde en fazla konut yapım ve satışı ile Akcanlar İnşaat geliyor" dedi. 


Yeni Çizgi Gazetesi