Adolf Hitler'in doğduğu ev polis merkezi olacak!

Adolf Hitler'in doğduğu ev polis merkezi olacak! Adolf Hitler'in doğduğu ev polis merkezi olacak!

Adolf Hitler'in 1889 yılında doğduğu Avusturya'daki Braunau am Inn kasabasındaki evi polis merkezine dönüşecek.Nazi lideri Adolf Hitler'in 1889 yılında doğduğu ve ilk üç yılını burada geçirdiği Avusturya'da bulunan Braunau am Inn kasabasındaki evin durumu uzun süredir tartışma konusu oldu.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Avusturya İçişleri Bakanı Wolfgang Peschorn, yaptığı açıklama kapsamında, Nazi lideri Adolf Hitler'in doğduğu evin polis merkezine dönüşeceğini açıkladı.

Bu adımın, binanın Nazi sempatizanları için bir 'anıta' dönüşmesini engellemek için atıldığı kaydediliyor.

Bakan Wolfgang Peschorn, "Gelecekte polis tarafından kullanılacak bu bina, bir daha nasyonal sosyalizmin anısını asla canlandırmayacağına dair apaçık bir sinyal vermelidir." açıklamasında bulundu.

AVRUPA'NIN HER KÖŞESİNDEN MİMARLAR ÇAĞRILIYOR

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 17’nci yüzyıldan kalma binanın yeniden dizayn edilmesi amacıyla Avrupa'nın her köşesinden mimarları bu ay davet etmek istediklerini açıkladı.

Binanın 2020 yılının ilk yarısında dönüştürülebileceği amaçlıyor. Adolf Hitler’in doğduğu evle ilgili tartışmalar yıllar boyunca devam ediyor.

Neo-Naziler bu binayı 'mabet' gibi gördüğü için Hitler'in doğum günü olan 20 Nisan'da evde ziyaretlerde bulunuyor.