Ahmet Davutoğlu: İşçiler için 50 bin konut yapılacak!

Ahmet Davutoğlu: İşçiler için 50 bin konut yapılacak!

Gaziantep'te işçi ve işverenlerle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, işçiler için 50 bin konut, sanayi ve kent arasında metro yapılacağı müjdesini verdi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, büyük reform hareketleri gerçekleştirerek Türkiye'yi bir özgürlükler ülkesi haline getirdiklerini söyledi. Gaziantep'te işçi, işveren ve sivil toplum kurumu temsilcileriyle bir araya gelen Davutoğlu, işçiler için OSB'nin kuzeyinde 50 bin kişilik konut yapılması ve OSB şehir merkezi arasında metro hattı müjdesi verdi. 


TÜRKİYE'NİN ÖZETİ 

Gaziantep gezisine Hakkari'de şehit düşen Astsubay Ömer Kılıçoğlu'nun ailesini ziyaret ederek başlayan Davutoğlu daha sonra tarihi Bakırcılar Çarşısı ve Almacı Pazarı'nda vatandaş ve esnafla sohbet etti. Ortadoğu Fuar Merkezi'nde yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı işçi-işveren ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle yemekte bir araya gelen Davutoğlu, "Karşımda bir anlamda Türkiye'nin özeti var. Çalışan, kaynak oluşturan, yatırım yapan, üreten bir şehrin temsilcileri var" dedi.


GAZİANTEP DİNAMİZM DEMEK

Gaziantep deyince aklına dinamizm ve başarının geldiğini söyleyen Davutoğlu, "Çalışmak, üretmek Gaziantep'in şiarıdır. Bu dinamizm ve çalışkanlık kentin benliğine işlemiş ve bu memleket büyümeye devam etmiştir. Çalışan, yatırım yapan, üreten bir şehrin temsilcilerini burada görmekten mutluluk duydum. Üretim olduğu yerde paylaşım da vardır paylaşımın olduğu yerde ise refah ve huzur vardır. Bütün bunların olmazsa olmazı ise ileriyi demokrasiyi benimsemiş olmasıdır. Buradan bir müjdeyi de hem sizlerle hem de bütün vatandaşlarla paylaşmak istiyorum. 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı, 1 Kasım'da da inşallah demokrasi bayramı yapacağız" diye konuştu.


Sabah Güney