13 / 08 / 2022

Ahmet Temeltaş kimdir?

Ahmet Temeltaş kimdir?

Nova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Temeltaş kimdir? Ahmet Temeltaş inşaat sektöründen önce, hangi sektör ile ilgileniyordu? Ahmet Temeltaş, Nova Gayrimenkul ile hangi projeleri hayata geçirdi?Ahmet Temeltaş kimdir?

Ahmet Temeltaş, Almanya doğumlu. Akademi FürDaten Verarbeitung'den (ADV - Bilgi İşlem Akademisi) 1996 yılında mezun olan Temeltaş, bugün Nova Gayrimenkul'ün sahibi.


Ahmet Temeltaş mezuniyetinden sonra, Hollanda'da bulunan Dünya Bitki Borsası'nda (AalsmeerBloemenveiling) broker olarak çalıştı. 


2007 yılında Türkiye’ye dönen Ahmet Temeltaş, burada da bitki brokerlığı yaptı ancak Türkiye’de bu sektörde beklediği ilgiyi bulamayan Ahmet Temeltaş, Nova Gayrimenkul’ü kurarak inşaat sektörüne girdi. 2008-2009 yılları arasında en çok satış yapan emlak şirketi oldu.


Emlak sektöründe projeler üretmeye başlayan Ahmet Temeltaş; 2008 yılında  yaklaşık 35 bin,  2009 yılında 30 bin, 2010 yılında 45 bin, 2011 yılında ise 60 bin metrekare gayrimenkul satışı gerçekleştirdi.  Nova Gayrimenkul, 150 milyon liralık cirosu ile 2008 ve 2009 yıllarında en çok satış yapan emlak şirketi oldu. 


Ahmet Temeltaş, 2012 yılında TAB Gayrimenkul Yatırım’ı kurdu. Temeltaş, 2013 yılsonuna kadar 150 - 200 bin metrekare gayrimenkul satışı hedefliyor.


Ahmet Temeltaş, konut sahibi olmak isteyenler için gayrimenkul yatırımında avantajlı bölgelerden bahsetti. Nüfusun arttığı bölgelerin prim yapan bölgeler olduğuna dikkat çeken Temeltaş sözlerine şu şekilde devam etti: "Nitelikli iş gücüne sahip olmak, teknoloji ve bilişime dayalı hareket etmek, finans gibi günümüzün önemli sektörlerine hizmet veriyor olmak ön plana çıkan detaylar arasında yer alıyor. Yaşam alanının önemi de işte bu noktada ortaya çıkıyor."


İstanbul Anadolu Yakasının eğitim yönünden avantajlı olduğunu dile getiren Temeltaş,  Avrupa Yakasının avantajının ise iş potansiyeli yüzünden dikkat çektiğini söyledi. Anadolu Yakasının, Avrupa Yakasına nazaran daha iyi olduğunu dile getiren Temeltaş, “Konut alıcıları güvenliği de ön planda tutuyor. Bu yüzden Anadolu Yakası daha güvenli bir bölge.” dedi.
Ahmet Temeltaş: İstanbul'da 5 bölge prim yapacak!
Ahmet Temeltaş: Yatırımınızı kazanca dönüştürün!
Ahmet Temeltaş: Prim yapmayan bölgedeki yatırımı önermiyoruz!