03 / 10 / 2023

Aile Bakanlığı'ndan son dakika Mart müjdesi! Şimdi başvuran anında şak diye 3.336 TL parayı kapacak!

Aile Bakanlığı'ndan son dakika Mart müjdesi! Şimdi başvuran anında şak diye 3.336 TL parayı kapacak!

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı az önce Mart müjdesini verdi! Şimdi başvuran anında şak diye 3.336 TL parayı kapacak! Hemen siz de bakın!..İşte bütün ayrıntılar...Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, son dakikada yaptığı açıklama ile sosyal yardım faydalanıcılarından İŞKUR'un yönlendirmesi sonucunda işe yerleşen kişilere 3.336 TL toplu ödeme yapılacağını duyurdu. Aylık brüt asgari ücretin üçte biri kadar yardım sağlanacak olan bu ödeme, bir defaya mahsus olacak ve başvuranların kayıt yapıldıktan sonra anında alabilecekleri belirtildi.

Aile Bakanlığı ndan son dakika Mart müjdesi! Şimdi başvuran anında şak diye 3.336 TL parayı kapacak!

İşe başlama yardımı olarak adlandırılan bu yardım, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarınca yapılan bir destek. İŞKUR'un işe yönlendirmesi neticesinde işe yerleşen sosyal yardım faydalanıcıları, aylık brüt asgari ücretin üçte biri kadar bu yardımı alabilecekler. Başvurular, SGK kaydı yapıldıktan sonra ikametgâhın bulunduğu yerdeki SYD Vakfına yapılacak.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı az önce Mart müjdesini verdi! Şimdi başvuran anında şak diye 3.336 TL parayı kapacak! Hemen siz de bakın!..İşte bütün ayrıntılar...

Geri Dön