AK Parti'den İzmir Torbalı'daki arsa satışına tepki! 

AK Parti'den İzmir Torbalı'daki arsa satışına tepki! AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un arsa satışı kararına tepki göstererek, "Bu karardan vazgeçin" dedi.


İzmir Torbalı Belediyesi, ilçe genelinde bulunan 2 adet arsasını ihale yoluyla satışa çıkardı.  Saban'tan Ceyhan Torlak'ın haberine göre; Ayrancılar'da bulunan ve biri toplu konut imarlı olan arsaların değerine paha biçilemiyor. 25 bin 398 metrekarelik arsa 16 milyon 510 bin liradan, 2 bin 498 metrekarelik arsa da 1 milyon 625 bin liradan satışa çıkacak. Arsaların satış ihalesi 12 Ocak'ta yapılacak.

Söz konusu satış kararına tepki gösteren AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Uygur'un bu kararından bir an önce vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

UYGUR'U TORBALI HALKINA HAVALE EDİYORUM 

Torbalı Belediyesi'nin iki yıldır gözle görülür herhangi bir hizmet yapmadığını söyleyen Günaydın, "Hiçbir hizmet yapmadan arsa satmanın mantığını anlamakta güçlük çekiyoruz. Hangi projeyi yaptınız da, Torbalı için hangi hizmetleri yaptınız da bütçeniz yetmedi? Har vurup harman savurarak Torbalı'nın geleceğini heba etmeyin. Bugüne kadar görev yapmış bütün belediye başkanları ilçemize arsa kazandırırken, Sayın İsmail Uygur belediyenin mevcut arsalarını satıyor. Uygur'un bu savurganlığını Torbalı kamuoyuna havale ediyorum" dedi.

AK Parti

MİRASA KONMUŞ HAYIRSIZ EVLAT GİBİ 

Uygur için  mirasa konmuş hayırsız evlat benzetmesi yapan  Günaydın, "Torbalı Belediyesi zaten arsa fakiri bir belediye. İlçe merkezinde neredeyse hiç hizmet alanı yok. CHP'li Uygur belediyesi tasarruf yapıp, kaynak üretip yeni yerler alacağına, kendinden önceki dönemlerde güçlükle alınmış yerleri satıyor. Satışa çıkardığı arsalar, belediyenin en değerli arsaları. Kundaktaki bebeğin o arsalarda hakkı var. Uygur, kendinden sonrasını tufan görüyor" şeklinde konuştu. 

TORBALI'YA İHANETTİR 

Uygur'un Torbalı'ya hizmet etmek gibi bir amacının olmadığını söyleyen AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, "İsmail Uygur göreve gelmeden önce arsa satışlarına karşı olduğunu söylüyordu. Verip de tutmadığı diğer sözler gibi, maalesef bu konuda da bizleri şaşırtmadı. Daha görevde iki yılını doldurmadan belediyenin en değerli arsalarını haraç-mezat satışa çıkardı. 3 yıl sonra Torbalı halkının karşısına hangi yüzle çıkacak merak ediyorum. Değerine paha biçilemeyen bu arsaların satışı, Torbalı'ya ve Torbalı halkına ihanettir" dedi

İzmir Torbalı'da 16.5 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!