Akbank’ın konut kredisine uyguladığı ek masraflar!

Akbank’ın konut kredisine uyguladığı ek masraflar! Akbank’ın konut kredisine uyguladığı ek masraflar!

Akbank konut kredisi ürünleri kapsamında yüzde 2.01 faiz oranı uyguluyor. İşte Akbank’ın konut kredisi detaylarını ve krediye ek uyguladığı masraflar…


Akbank birçok farklı bütçe ve ihtiyaca yönelik olarak Sabit Faizli, Değişken Faizli, Artan Ödemeli, Azalan Ödemeli, Ara ödemeli ve Peşinatsız Konut Kredisi ürünleri gibi pek çok konut kredisi ürünü sunuyor.

Konut kredisi faiz oranlarında son üç aylık süreçte sayı bazında en çok indirim yapan banka olan Akbank, Aralık başında gerçekleştirdiği faiz indiriminden sonra 150 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde 12-120 ay arası vade seçenekleriyle yüzde 2.01 faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Akbank’tan 120 ay vadeli 150 bin TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödeme miktarı 3 bin 320 TL oluyor. Kredinin 120 ay vade sonunda toplam geri ödeme miktarı ise 398 bin 400 TL ye karşılık geliyor.

Akbank Konut Kredisi Masrafları

Akbank konut kredisi ürünü kapsamında 116 TL taşınmaz rehin ücreti, tüm konut kredileri için sabit 850 TL ekspertiz ücreti, ortalama 180 TL konut sigortası ve değişkenlik göstermekle beraber 120 TL DASK masrafı uyguluyor. Ayrıca 150 bin TL konut kredisi için 750 TL kredi tahsis ücreti uyguluyor.