Akhisarspor ikinci yarıda yeni stadında kavuşuyor!

Akhisarspor ikinci yarıda yeni stadında kavuşuyor! Akhisarspor ikinci yarıda yeni stadında kavuşuyor!

Süper Lig ekiplerinden Teleset Mobilya Akhisarspor, ikinci yarıda maçlarını yeni stadında oynayacak...


Süper Lig'de 2012-2013'ten itibaren yer alan Akhisarspor, Akhisar İlçe Stadı'nın kriterleri karşılamaması nedeniyle iç saha maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynadı.

 

Bu doğrultuda stat projesi hazırlandı, yapımına da 2014 yılında başlandı. Ancak ihaleyi kazanan firmadan kaynaklı problemler nedeniyle inşaat tamamlanamadı.

 

Stat için yeniden ihale yapılması ile spor kompleksinde çalışmalar hız kazandı. Yeşil-siyahlıların 2017-2018 sezonun ikinci yarısına, yapımı tamamlanan 12 bin kişilik statta devam etmesi için Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer öncülüğünde toplantı gerçekleşti.

 

Sağlık, güvenlik ve itfaiye kriterlerinden başarılı geçmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) gözlemcisi de stadı onayladı.

 

Teleset Mobilya Akhisarspor, ligin ikinci yarısındaki maçlarını, yeni stadında oynayacak. Yeni statta oynanacak ilk maçın rakibi ise Antalyaspor olacak. 

 

AA muhabirine açıklamaşarda bulunan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Spor Toto Stadyumu'nun fiziki anlamda bittiğini belirtti.

 

Hızlı, şu şekilde konuştu:

 

"Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 2011'de takas protokolü yaptık, sonrasında ihalesi gerçekleştirildi. İki aşamada tamamladık. Yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırım oldu ve ülkemizin en iyi statlarından birini Türk sporuna kazandırdık. Süper Lig ve UEFA kriterleri dahil tüm donanımları uyguladık. TFF gözlemcisi de burada maç oynayabileceği konusunda görüş bildirdi. Stat 28 Ocak'taki Antalyaspor maçına hazır. Amacımız bu statta Akhisarsporumuzun daha başarılı olmasını sağlamak. 

 

Şimdi bize düşen bu tesisin hakkını vermek. Akhisar'ın takımı ve vatandaşı ile bu stada sahip çıkacağına inanıyoruz."