Akiş GYO’ya 'Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri' ödülü!

Akiş GYO’ya 'Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri' ödülü!Akiş GYO, Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde Yatırım Ortaklığı kategorisinde "GYO Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri 2018" dalında ödülünü kazandı.


Akiş GYO AŞ, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde Yatırım Ortaklığı kategorisinde "GYO Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri 2018" dalında ödülün sahibi oldu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; TSPB tarafından düzenlenen 4. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri, sahiplerini buldu. Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), "Yatırım Ortaklığı" kategorisinde "GYO Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri-2018" dalında ödülü  kazandı.

Şirket adına ödülü Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı Erhan Topaç aldı.

- “2018’i başarılı bir şekilde tamamladık”

Önemli açıklamalarda bulunan Gökşin Durusoy, şunları söyledi:

"2018 özellikle perakende sektöründe yapısal değişikliklerin yaşandığı bir yıl oldu. Güçlü kurumsal yapımız ve stratejik planlamamız sayesinde yılı başarıyla tamamladık. AVM’lerimizde vizyoner bakış açısıyla, global trendleri de göz önüne alarak farklılaşma çalışmalarını hızlandırdık. Şirketimizin yüzde 17,39’luk hissesi, aralarında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) da olduğu yabancı ve yerli kurumsal ve nitelikli yatırımcılara satıldı. Bu işlemle birlikte EBRD ilk kez Türkiye’de halka açık bir gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketine yatırım yaptı.

Ayrıca yurt dışına açılma stratejimiz doğrultusunda, Londra’nın Aldgate bölgesinde geliştirilen bir lüks konut projesine ortak olarak önemli bir yatırıma imza attık. Bu gelişmeler portföy yapımıza olumlu yönde yansıdı. Sermaye piyasalarının en prestijli ödülü olan 4. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri’yle bütün bu süreçleri başarıyla taçlandırmış olduk. Bu vesileyle başarımızda katkıları bulunan çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.”