Aksaray Belediyesi dev projeleri hizmete açılıyor!

Aksaray Belediyesi dev projeleri hizmete açılıyor!Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, söz verdiği dev projeleri bir bir hayata geçiriyor.


Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, söz verdiği dev projeleri bir bir hayata geçiriyor.  Aksaray Belediyesi, şehirde uzun yıllardır aynı yerde ilkel şartlarda hizmet veren eski Salı Pazarı’nı; tüm teknolojik imkânları kullanıp,  kapalı ve modern bir alışveriş merkezi haline dönüştürerek Aksaray halkının hizmetine sundu.  Salı Pazarının açılış törenine; Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Aksaray Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Aksaray Ticaret Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Ziraat  Odası Başkanı Emin Koçak, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Oda Başkanları, İl Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Pazarcı esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşların rahat alış veriş yapmasını sağlamak amacıyla Kılıçaslan Mahallesindeki eski Salı pazarını modern hale dönüştürdüklerini ifade eden  Başkan Yazgı, “Mevcut pazar yeri Aksaray’ımıza yakışmadığı için Salı Pazarına çok güzel bir proje hazırladık. 13 bin 780 metrekare inşaat alanına sahip kapalı Salı Pazarı projemizin çatısına 1 megawatt elektrik enerjisi üretecek yaklaşık 4 bin 250 adet güneş paneli yerleştirildi.  

Burada yaklaşık 500 esnafımıza yeni yerleri kura sistemi ile tahsis edildi. Pazar alanı içerisinde zabıta noktası, mescit ile bay- bayan ve engelli tuvaletleri var” dedi.  Aksaray’a alışılmışın dışında bir modern bir Pazar yeri yaptıklarını ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı “Pazar alanımızı alış veriş merkezi şeklinde yaptık. Salı pazarına gelen vatandaşlarımız, tıpkı alış veriş merkezlerinde olduğu gibi market arabasını alacak ve yaz-kış yorulmadan alış verişlerini gerçekleştirecekler” dedi.  Kapalı sistem olan Pazar yerinin aynı zamanda çatısının da güneş enerji panelleriyle örülü olduğunu belirten Başkan Yazgı “ Çatıda yer alan bu paneller güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek Pazar yeri kendi elektriğini üretmiş olacak” dedi. 


Anayurt