Çukurova Balkon

Manisa Emekliler Otoparkı hizmete açılıyor!

Manisa Emekliler Otoparkı hizmete açılıyor! Manisa Emekliler Otoparkı hizmete açılıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ’nin yapımını tamamladığı 400 araçlık yeraltı otoparkı hizmete açılıyor. Kısa sürede tamamlanan otoparkın açılışı, 10 Eylül Çarşamba günü saat 16.30’da gerçekleştirilecek.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı 400 araçlık yeraltı otoparkı hizmete açılıyor. Kısa sürede tamamlanan otoparkın açılışı, 10 Eylül Çarşamba günü saat 16.30’da gerçekleştirilecek. Öte yandan daha önce abonelik için başvuran araç sahiplerinin, aboneliklerini aktif hale getirmeleri için yeni başvuru yapmaları gerekiyor.


Manisa Merkezde yaşanan otopark sorununu çözmek amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Emekliler Parkı’nın olduğu bölgede inşa edilen yeraltı otoparkı hizmete açılıyor. Çarşamba günü saat 16.30’da düzenlenecek törenle hizmete girecek olan otopark, 400 araç kapasitesiyle merkezde yaşanan sıkıntıya çare olacak. Yapımı kısa sürede tamamlanan otoparkın abone kayıtlarının da başladığına dikkat çeken BESOT A.Ş, daha önceden başvuru yapan, ancak aboneliklerini aktif hale getirmeyen vatandaşlara çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada abonelik için başvuruda bulunan araç sahiplerinin, yaptıkları başvuruları aktif hale getirmek için BESOT A.Ş’den aboneliklerini aktif hale getirmeleri istendi. Aboneliklerini aktif hale getirmeyen araç sahiplerinin, haklarını kaybedecekleri ifade edildi.


Abonelik 300 Araçla Sınırlı


Yapımı tamamlanan ve hizmete açılacak olan 400 araçlık yeraltı otoparkında abonelik 300 araçla sınırlı olacak. Geriye kalan park alanı ise günlük olarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Açılışı gerçekleştirilecek olan otopark 7 gün 24 saat hizmet verecek. Ayrıca otoparka bırakılan araçlar, park alanından çıkana kadar doğal afetlere karşı sigorta kapsamına alınacak.


Engelliler Unutulmadı


Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılacak olan yeraltı otoparkında engelli vatandaşlarda unutulmadı. Engelli vatandaşlar düşünülerek yapılan tasarımda, engelli araçların park edileceği noktalara yakın, iki adet asansör hizmete sunuldu. Ayrıca otopark içerisinde bulunan kolonlara darbe emiciler konularak, araçların olası kazalarda hasar görmelerinin önüne geçildi.


Açılışa Davet Etti


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 10 Eylül Çarşamba günü saat 16.30’da gerçekleştirilecek olan yeraltı otoparkı açılışına tüm Manisalıları davet etti. Manisa’nın sorunlarına çözüm noktasında proje ürettiklerine dikkat çeken Başkan Ergün, “Kentimizin otopark sorununa bir nebzede çözüm getirecek olan otopark açılışımızda, hemşerilerimizi yanımızda görmek bizleri mutlu edecektir” şeklinde konuştu. Manisa Büyükşehir Belediyesi