Alanya Balık Hali ve Salı Pazarı modern görünüme kavuşuyor!

Alanya Balık Hali ve Salı Pazarı modern görünüme kavuşuyor!

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu sabah Alanya Belediyesi Ucuz Halk Pazarı ve Balıkçı Hali’ni ziyaret etti. Ziyarette balıkçı hali ve pazar esnafına müjdeler veren Başkan Yücel, Balıkçı Hali’nin yapılacak tadilat ve düzenlemelerle modern bir hale getirileceğini söylediAlanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu sabah Alanya Belediyesi Ucuz Halk Pazarı ve Balıkçı Hali’ni ziyaret etti. Ziyarette balıkçı hali ve pazar esnafına müjdeler veren Başkan Yücel, Balıkçı Hali’nin yapılacak tadilat ve düzenlemelerle modern bir hale getirileceğini, Salı Pazarı’nın kurulduğu alanı kapalı pazar yeri yapacaklarını açıkladı.


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Balıkçı Hali ve Salı Pazarı’nda incelemelerde bulunarak esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Alanya Belediyesi Halk Pazarı’nda yapılacak tadilat projesi hakkında esnaflara bilgi veren Başkan Yücel, ayrıca Salı Pazarı’nın kurulduğu alana modern kapalı pazar yerinin de projesinin hazırlandığının müjdesini verdi. Başkan Yardımcısı Adem Er’in de eşlik ettiği ziyarette Başkan Yücel, esnafların istek ve önerilerini de dinledi.


HALK PAZARI TADİLAT PROJESİ İLE MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK


Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan Ucuz Halk Pazarı ve Balık Hali tadilat projesini esnaflarla paylaşan ve esnafların görüşlerini dinleyen Başkan Yücel; “Ucuz Halk Pazarı’nın mevcut halindeki aksaklıklar ve bozulmaların giderilmesi için bir tadilat projesi hazırladık. Tadilat Projesi kapsamında zemin seramikleri yenilenecek, çirkin görüntüler giderilecek ve giriş takı yapılacaktır. Böylece halkımızın rahat ve konforlu alışverişine imkân sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.


GÜVENLİK VE OTOPARK SORUNU GİDERİLECEK


Otoparkın düzenlemesi, güvenlik ve aydınlatma gibi konulardaki eksikliklerin giderilerek, Ucuz Halk Pazarı ve Balık Hali’nde insanların güvenle alışveriş yapabileceği, Alanya’ya yakışır bir merkeze dönüştüreceklerini belirten Başkan Yücel, projenin en kısa zamanda hayata geçirileceğini kaydetti.


SALI PAZARI YERİNE MODERN KAPALI PAZAR YERİ PROJESİ


Balık Hali’nin yanında bulunan Salı Pazarı yerine kapalı pazar yeri projesinin kısa zamanda ihaleye çıkarılacağını söyleyen Başkan Yücel; ”Mevcut pazar alanının yağmurdan ve güneşten etkilenmemesi, modern, düzenli ve konforlu kullanımı için yanları açık üstü kapalı pazar yeri projelendirilmiştir. Halkımızın kapalı alanda düzenli bir şekilde alışveriş yapabileceği alan, çok amaçlı olarak değerlendirilecektir.” dedi.


Bilgilendirme sonrasında Başkan Yücel, Balıkçı Hali ve Salı Pazarı’nda esnaflarla tek tek tokalaştı ve dertlerini dinledi. Kapalı Pazar Yeri Projesi ve yapılacak tadilat çalışmalarından memnun kaldıklarını ifade eden esnaflar, Başkan Yücel’e teşekkür etti.Alanya Belediyesi