Albaraka Türk'ten 600 milyon TL'lik kira sertifikası halka arzı!

Albaraka Türk'ten 600 milyon TL'lik kira sertifikası halka arzı! Albaraka Türk'ten 600 milyon TL'lik kira sertifikası halka arzı!

Albaraka Türk Katılım Bankası kira sertifikası halka arzını 600 milyon TL olarak tamamladı. 450 milyon TL olarak planlanan kira sertifikası işlemi, gelen yoğun talep nedeniyle 600 milyon TL oldu.


Albaraka Türk Katılım Bankası, 1-3 Ekim'de talep toplaması yapılırken kira sertifikası halka arzını 600 milyon TL odu. 

Şirket tarafından yapılan açıklama kapsamında Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, iki farklı vade alternatifi sunan Kira Sertifikası halka arzını başarıyla sundu. Bankanın iştiraki Bereket Varlık Kiralama Şirketi’nin 1-3 Ekim tarihlerinde yurtiçi piyasada hayata geçirdiliği ve 450 milyon TL olarak planlanan kira sertifikası işlemi, gelen yoğun talep nedeniyle 600 milyon TL oldu. 98 gün vadeli işlemin tutarı 450 Milyon TL'ye denk gelirken, 147 gün vadeli işlemin tutarı ise 150 milyon TL oldu.

İhraç süreci hakkında konuşan Albaraka Türk Hazine, Yatırım Bankacılığı ve Finansal Kurumlar’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Malek K.Temsah şu açıklamalarda bulundu:

"Bu ihracı diğer ihraçlardan farklı kılan, yatırımcılara 98 gün ve 147 gün vadeli ve piyasa koşullarına göre fiyatlanmış farklı getiri imkânı sunan iki alternatiften birini seçme imkânını aynı anda sunmasıdır. İhracımız, farklı yatırım tercihlerine ve fiyat beklentilerine sahip olan yatırımcılarımıza ekstra esneklik sunmaktadır. Kira Sertifikalarının ikincil piyasada likit olma niteliği ve müşterilerimizin bu satın alınan kira sertifikalarını bankamızın potansiyel kredi olanakları için teminat olarak kullanabilmeleri, bu varlık sınıfı kapsamında görmeye devam ettiğimiz güçlü talebe katkıda bulunmuştur."