Albaraka Türk'ten 450 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı!

Albaraka Türk'ten 450 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı! Albaraka Türk'ten 450 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı!

Albaraka Türk’ün 325 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı 450 milyon TL olarak yapıldı.

Albaraka Türk’ün 325 milyon TL olarak hedeflediği kira sertifikası ihracı 450 milyon TL olarak gerçekleşti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, bankadan yapılan açıklamada, Albaraka Türk'ün ikinci kira sertifikası ihracının başarıyla tamamlandığı ifade edildi.

Bankanın iştiraki Bereket Varlık Kiralama Şirketi’nin 4-5-6 Mart'ta yurt içi piyasada gerçekleştirdiği ve 325 milyon TL olarak planlanan kira sertifikası işlemi, yatırımcılardan gelen yoğun talep nedeniyle 450 milyon TL olarak gerçekleşti. Bu, aynı zamanda Albaraka Türk’ün gerçekleştirdiği en yüksek tutarlı kira sertifikası ihracı oldu. 

112 gün vadeli ve halka arz yöntemiyle düzenlenen ihraca bin 124 bireysel yatırımcı katılım sağladı ve ihraç tutarının yüzde 66’sı bireysel yatırımcılara tahsis edildi. İhraca gelen yoğun talep ve yatırımcı ağının tabana yayılmasında, süreçlerin dijitalleştirilmesi ve internet şube üzerinden çok kısa sürede yatırım hesabı açılıp talep toplandı.

Önemli açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Hazine, Yatırım Bankacılığı, Yatırımcı İlişkileri ve Finansal Kurumlar’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Malek K. Temsah, "Bugüne kadarki en yüksek tutarlı kira sertifikası ihracımızı başarılı bir şekilde tamamlamış olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Kira sertifikası ihracımıza gelen yoğun ilgi, yatırımcı tabanımızın bu likit enstrümanlara karşı artan ilgisinin bir kanıtı olmuş ve bankamızın sahip olduğu güveni ve gücü bir kez daha göstermiştir." diye konuştu.