Ali Kılıç: 20 yıldır bitirilemeyen meydan projesini bitireceğiz!

Ali Kılıç: 20 yıldır bitirilemeyen meydan projesini bitireceğiz! Ali Kılıç: 20 yıldır bitirilemeyen meydan projesini bitireceğiz!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, dernek buluşmaları kapsamında Maltepe Rizeliler Derneği’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Kılıç 20 yıldır bitirilemeyen meydan projesini bitirerek trafik sorununu aşacaklarını söyledi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Maltepe belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Dernek Başkanı Salih Kara, yöneticiler ve vatandaşların da katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Başkan Ali Kılıç, “Yerel yönetimlerin demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu biliyorum. Bu anlamda burada sizlerle bir araya gelerek, hesap verebilir, şeffaf belediyecilik anlayışımızın bir örneğini sunuyorum. Bugün siz STK’ların da demokrasi ve yerel yönetimler açısından önemini biliyorum.  Bu anlamda hemşehri dernekleri çok önemli bir misyon üstleniyor. Vatandaşlar belediyeye gelmeden önce cenaze, düğün, toplantı gibi birçok işlerini bu dernekler vasıtasıyla çözüyor. Ayrıca kendi kültürel mirasınızı İstanbul’a taşıyorsunuz, bu noktada sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.


Gerekirse eylem yapalım

Seçim döneminde ilçenin en önemli sorunlarını 19 maddelik bildirgelerinde topladıklarına değinerek konuşmasını sürdüren Kılıç, belediyenin Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo, Maltepe Meydan projesi, kentsel dönüşüm, okul önlerindeki trafik zabıtaları, ücretsiz öğrenci servisleri, uyuşturucuyla mücadele merkezi, her mahalleye kreş, Başıbüyük Yaşam Merkezi, kadınlar için kurulan atölyeler ve mutfak projesi gibi önemli proje ve uygulamalarından da bahsetti. Kılıç’ın meydan projesinden bahsederken, “Gelin el ele verelim, gerekirse eylem yapalım, sizlerin yanında duracağım. 20 senedir bitirilemeyen şu meydan projesini yaptırıp, Maltepe’ye trafik konusunda rahat bi nefes aldıralım” dedi.


Çok şikayet geliyordu

Kılıç, Mapark uygulamasıyla ilgili de, “Vatandaşlardan ve esnaflardan bizlere çok sayıda şikayet geliyordu. Örneğin vatandaşın biri geliyor, sabahtan akşama kadar aracını bir dükkanın önüne park ediyor ve esnaf iş yapamıyordu. Biz de dedik ki, ‘Ya aracını kısa süreli park et, işini hallet ve çık, yoksa bu yolu kullanıyor, birilerinin hakkına engel oluyorsun, belirli bir ücret öde.’ Bu sistemden son derece olumlu geri dönüşler aldık. Maltepe’de bin 569 sokak var, bunların sadece ama sadece  30’unda bu sistemi uyguluyoruz” diye konuştu. Soru-cevap bölümü sonrası toplantı sona erdi. 


Gazetem İstanbul

pus