Ali Kurt'tan KİPTAŞ projelerine ilişkin dikkat çeken açıklama!

Ali Kurt'tan KİPTAŞ projelerine ilişkin dikkat çeken açıklama!

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Twitter hesabından KİPTAŞ projelerine ilişkin yalanlar ve gerçekler başlıklı bir video yayınladı. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Twitter hesabından KİPTAŞ projelerine ilişkin yalanlar ve gerçekler başlıklı bir video yayınladı. 

Ali Kurt tan KİPTAŞ projelerine ilişkin dikkat çeken açıklama!

Ali Kurt, paylaşımında "Geçmişte İBB Meclisi'nin desteği ile iş yapan KİPTAŞ varken, şimdi İBB Meclisi’nin ve yerel siyasetin tüm engellemelerine rağmen iş üreten, çok kısa sürede dönüşüm projelerinin temelini atan şeffaf bir KİPTAŞ var. Bu henüz başlangıç" ifadelerini kullandı. 

Ali Kurt, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'ın "Ben KİPTAŞ'ta 20 sene kaldı. 2.5 senedir bu şehrin Belediye başkanısın. Bana göstersin 1 tane kentsel dönüşüm projesine imza attığını. Bana kendisi gelip gidiyordu, Beylikdüzü'nde 3 bin haneli bir yer vardı, çalıştık biraz ama yapamadık o dönemde. 2.5 senedir burdasın Gürpınar'da bir yer vardı yaptın mı?" açıklamalarının ardından videoyu yayınladı. 

Ali Kurt tan KİPTAŞ projelerine ilişkin dikkat çeken açıklama!

Videoda, Eyüpsultan'da 664 konut, 14 ticari birim 1 kreş; Bağcılar'da 250 konut, 1 kreş; Güngören'de 150 konut, 14 ticari birim, Beylikdüzü'nde 504 konut, 14 ticari birim yer alan projeler örnek gösterildi. 

 

❗Yalanlar ve Gerçekler

Geçmişte İBB Meclisi'nin desteği ile iş yapan KİPTAŞ varken, şimdi İBB Meclisi’nin ve yerel siyasetin tüm engellemelerine rağmen iş üreten, çok kısa sürede dönüşüm projelerinin temelini atan şeffaf bir KİPTAŞ var!

Bu henüz başlangıç @ismetyildirimtr pic.twitter.com/K96Ve8Ta4a

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) January 28, 2022

 

KİPTAŞ'ın pandemi karnesi!

Ali Kurt'tan Kadem Ekşi'ye kentsel dönüşüm yanıtı!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com