Alman turist sayısı bu yıl 50 bine çıkacak!

Alman turist sayısı bu yıl 50 bine çıkacak!Berlin Turizm Fuarı'na katılan Başkan Mehmet Kocadon, uçak sayısındaki artış ile bu yıl 50 bin Alman turist hedeflediklerini açıkladı.


TARİFELİ UÇUŞLAR ARTIYOR 

Bodrum'un tanıtımı için fuardaki üç farklı noktada stant kuruldu. Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon da fuara katılarak tanıtım çalışmalarını yürüttü. 

Birçok Alman TV ekibi ve Almanya'nın en büyük gazetesi Bild. Başkan Mehmet Kocadon ile röportaj yaptı. Lufthansa ve TUL Almanya'dan Bodrum'a ikinci tarifeli uçuşu başlatacağını açıklayınca 2015 turizm sezonu için Alman turist hedefi de doğal olarak ikiye katlandı. KOCADON: GERÇEKÇİ HEDEF 

Başkan Mehmet Kocadon. "2015 hedefimiz 50 bin Alman turist. Bodrum'a uçak seferleri arttı. Dolayısıyla bu hedefimiz çok gerçekçi. Uzun yıllardan beri Berlin Turizm Fuarı'na katılarak tanıtımlarımızı sürdürüyorduk ve artık bunlar meyvesini vermeye başladı. Geçen yıl Bodrum'da 27 bin Alman turisti ağırladık. Sayının artmasında Tül ile yapılan işbirliğinin çok önemli katkısı oldu" dedi. 


Posta Bodrum