Alsancak Limanı’na yanaşan 3 kruvaziyer 10 bine yakın yolcu indirdi!

Alsancak Limanı’na yanaşan 3 kruvaziyer 10 bine yakın yolcu indirdi! Alsancak Limanı’na yanaşan 3 kruvaziyer 10 bine yakın yolcu indirdi!

İzmir Alsancak Limanı’na aynı gün yanaşan üç lüks kruvaziyer gemi ile kente yaklaşık 10 bin turist geldi. Limanda kargaşa çıkmasın ve turistler vakit kaybetmesin diye ekstra önlemler alındı.

İzmir’de bu yıl kruvaziyer tur sayısında geçen yıllara göre düşüş yaşansa da dev yüzen saraylar kente büyük bir hareketlilik ve canlılık getiriyor.Alsancak Limanı’na yanaşan ’Costa Deliziosa’, ’Aida Aura’, ’MSC Preziosa’ gemileri Alsancak Limanı’na 10 bine yakın yolcu indirdi. Alınan önlemler sayesinde turistlerin limandan vatik kaybetmeden çıkması sağlandı ve herhangi bir kargaşa yaşanmadı. Gemiden inen turistler sıcak havaya rağmen kentin tarihi yerlerini, çarşılarını gezdi. Efes, Meryem Ana ve Çeşme plaj turları da yoğun ilgi gördü. Gemiden limana bisikletleri ile inen ve kentin tarihi mekanlarını keşfetme turuna çıkan çok sayıda turist de dikkat çekti. Turistler yaptıkları allışverişle esnafın yüzünü güldürdü. 
Gazete Yenigün