17 / 08 / 2022

Konya Akşehir'de 10 bine yakın kişinin mülkiyet sorunu çözüldü!

Konya Akşehir'de 10 bine yakın kişinin mülkiyet sorunu çözüldü!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'nın Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde 10 bine yakın kişiyi ilgilendiren mülkiyet sorununun çözüme kavuştuğunu dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'nın Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde 10 bine yakın kişiyi ilgilendiren mülkiyet sorununun TBMM'de kabul edilen ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla çözüldüğünü açıkladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bakan Kurum, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, yasada emeği geçen milletvekillerine teşekkür ederek, düzenlemenin hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Konya Akşehir de 10 bine yakın kişinin mülkiyet sorunu çözüldü!

Bakan Murat Kurum, paylaşımında şunları söyledi: 

"Konya'mızın Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde 10 bine yakın vatandaşımızı ilgilendiren mülkiyet sorunu TBMM'de kabul edilen ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla çözüme kavuştu. Yasada emeği geçen Milletvekillerimize teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.

Akşehir Gölü'nün kıyı kenar çizgisini Bakanlık olarak yaptığımız çalışmayla yeniden düzenledik. Meclisimizce kanunlaştırılan değişiklikle 782 tapu vatandaşlarımıza teslim edilecek. 482 Hazine taşınmazı ecrimisil bedellerinin yarısından 10 yıllığına kullanıcılarına kiralanacak.

Vatandaşlarımızın tarımsal faaliyetlerini sürdürmelerine destek olurken, Akşehir Gölü'müzün İç Anadolu'nun bereketli topraklarına can suyu sağlaması için tüm koruma tedbirini almaya devam edeceğiz."

Akşehir Gölü’nün kıyısındaki taşınmazlara yönelik düzenleme!

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi!