08 / 08 / 2022

Altı banka yüzde 0.79 faizle konut kredisi kullandırıyor!

Altı banka yüzde 0.79 faizle konut kredisi kullandırıyor!

Kamu Bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarının arasında olduğu altı banka anlaşmalı olduğu konut projeleri için firma katkı payı payı ile beraber tüketiciye %0.79 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaya devam ediyor.Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, İş Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankaları konut sektörüyle vardıkları anlaşma kapsamında %0.79 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

Kredipazarı'nda yer alan habere göre; bankalar kredi müşterisi konut firmaları ile vardığı anlaşma dahilinde tüketicilere 500.000 TL’ ye kadar ve 15 yıl vade seçeneğine dek %0.79 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor. Anlaşma ile konut firmasının da faiz oranlarına katkı sağlaması sonucu söz konusu oran kullandırılıyor. Bu nedenle kampanya sadece anlaşmalı konut firmalarının projelerinde geçerli oluyor. İlgili kredinin yıllık maliyet oranı %10 seviyesinde. Söz konusu oran bankaların bireysel kredi ürünlerinde sunulan en düşük faiz oranı olma özelliğinde.

Altı bankanın yurt genelinde anlaşma sağladı konutlar hemen ilde bulunuyor. Markalı konutlardan küçük müteahhitlerin dairelerine kadar anlaşma dalinde binlerce konut projesi yer alıyor.

Kampanyadaki indirimli faiz oranları sadece anlaşmalı firmaların konutlarında kullanılabiliyor. Ayrıca konut değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanılabiliyor. Kredi vadesi süresince konut üzerine banka tarafından ipotek tesis ediliyor.

Yüzde 0.79 Konut Kredisi Hesaplama

Anlaşmalı bankalardan %0.79 faiz oranı ile 300.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 3.880 TL oluyor. Kredinin 10 yıl vade sonunda toplam geri ödemesi ise  465.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Konut kredisi faizleri düşüyor!

Konut kredisi faiz oranları yeniden yükselişe mi geçiyor?