Altındağ Aktaş 3. etap kuraları çekildi!

Altındağ Aktaş 3. etap kuraları çekildi!Altındağ Belediyesi, vatandaşlara daha rahat yaşam alanlarını sunmayı sürdürüyor. Altındağ’ın en hızlı değişen ve modern yapılaşmasıyla göz dolduran mahallesi olan Aktaş Mahallesi 3’üncü etap konutlarında, hak sahipleri yeni evlerine kavuştu.Ankara’da değişimin mimarı olan Altındağ Belediyesi, vatandaşlara daha rahat yaşam alanlarını sunmayı sürdürüyor. Altındağ’ın en hızlı değişen ve modern yapılaşmasıyla göz dolduran mahallesi olan Aktaş Mahallesi 3’üncü etap konutlarında, hak sahipleri yeni evlerine kavuştu.


Aktaş Mahallesi 3’üncü etap toplu konutları için kura çekimi yapıldı. Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi toplantı salonunda gerçekleşen kura çekiminde tam 130 hak sahibi, yeni evlerine “merhaba” dedi. 67 adet 3+1 ve 63 adet 2+1 dairelerden oluşan toplam 130 konut, çekilen kura sonucunda hak sahiplerine teslim edildi. 


130 daire sahibini buldu

 

20 dönümlük bir alan üzerine kurulu Aktaş 3’üncü etapta çekilen kuralar sonucunda yüzler güldü.  Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Saim Parlak’ın da katıldığı kura çekilişinde, hak sahipleri heyecanlı anlar yaşadı.


Aktaş bölgesinde arsaların çok fazla mirasçısının olması sebebiyle çok zorlu yollardan geçtiklerini, hak sahiplerine ulaşmak ve adaletli bir şekilde haklarını teslim etmek için çok mücadele vermek zorunda kaldıklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Parlak “Bu güzel ve hayırlı Cuma gününde yaptığımız bu çekilişin herkese hayırlı ve de uğurlu olmasını temenni ederim. İnşallah yeni daireleriniz hepinize huzur ve mutluluk getirsin.” dedi.


“Bize bu günleri gösterdiği için Altındağ Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz.”


Çektikleri kura sonucunda yeni dairelerine sahip olan Nuran Tüzel ve kardeşi Nursel Özbilgin çocukluklarının geçtiği bu mahallede yeni bir daire sahibi oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi.


Nuran Tüzel “Gecekonduda yaşamak zordu. Bahçemiz, çiçeklerimiz, komşularımız çok güzeldi. O günleri mutlulukla ansak da, gecekondunun çok zorluğunu çektik. Şimdi burada bir daire sahibi olduk. Allah razı olsun.” sözleriyle mutluluğunu paylaştı. Nursel Özbilgin ise “Bize bu günleri gösterdiği için Altındağ Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz.” dedi.
Altındağ Belediyesi