15 / 08 / 2022

Altının gram fiyatı yeni haftaya düşüşle başladı!

Altının gram fiyatı yeni haftaya düşüşle başladı!

Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 409,9 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 665 lira, Cumhuriyet altını ise 2.720 liradan satılıyorGram altın, cuma günü sakin bir seyir izlerken günü bir önceki kapanışın yüzde 0,3 üzerinde 412,7 liradan tamamladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; gram altın, yeni haftaya dolar kuru ve altının ons fiyatına paralel değer kaybıyla başlamasının ardından, saat 10.50 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,7 altında 409,9 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 665 lira, Cumhuriyet altını ise 2.720 liradan satılıyor.

Altının gram fiyatı yeni haftaya düşüşle başladı!

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,4 azalışla 1.817 dolar seviyesinden alıcı buluyor. Analistler, ABD'deki teşvik paketine ilişkin olumlu haber akışıyla artan risk iştahına paralel altının ons fiyatının baskılandığını söyledi. 

Bugün yurt içinde ocak ayı merkezi yönetim bütçe dengesi, yurt dışında ise Avro Bölgesi sanayi üretimi ve dış ticaret dengesi verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.800 doların destek, 1.820 ve 1.840 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

Altın fiyatları düşmeye devam ediyor! İşte gram altının fiyatı!

Altının gram fiyatı 419 liraya yükseldi!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.