Çukurova Balkon

Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya düşüşle başladı!

Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya düşüşle başladı! Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya düşüşle başladı!

Bankaların kredi faiz oranları politika faizlerinde yapılan ikinci indirimin ardından hızla düşmeye başladı. Ticari kredi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi faiz oranları haftaya düşüşle başladı. 


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 12 Eylül Para Politikası Kurulunda politika faizlerini 325 puan daha düşürdü. En son Temmuz toplantısında ise 475 puan indirim uygulanmıştı. Perşembe günü politika faizlerinde yaşanan ikinci indirimin ardından bankaların kredi faiz oranları hızla düşüş göstermeye başladı. 

İndirimlere ilk tepki Türk Eximbank’tan geldi. Türk Eximbank ticari kredi faizlerini yüzde 2’ ye yakın düşürdüğünü açıkladı. Ardından Ziraat Bankası ve HalkBank’ta ihtiyaç kredisi faiz oranlarını maaş müşterileri için yüzde 1.25, diğer müşteriler için yüzde 1.35’e düşürdüğünü açıkladı. 

İlk konut kredisi faiz indirim haberi ise İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.17’ye indirdi. Konut kredisi faiz indirimlerinin bu hafta hızlanarak devam etmesi bekleniyor. 

Güncel olarak en düşük konut kredisi faiz oranı kamu bankalarının uyguladığı yüzde 0.99 seviyesinde yer almaya devam ediyor. Özel Bankalardaki en düşük faiz oranı ise yüzde 1.17’ye geriledi. Hafta başında bankaların tabela konut kredisi faiz ortalamaları yüzde 1.62’ye indi. 

En düşük konut kredisi faiz oranı üzerinden 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında 10 yıl vadeli kredinin aylık taksitleri 1.428 TL oluyor. Kredinin vade sonunda masraflar hariç toplam geri ödemesi ise 171.300 TL’ ye karşılık geliyor. 

Kredi Pazarı'nın araştırmalarına göre hafta başında tüm bankaların konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor. 

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için yüzde 0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için yüzde 1.39 faiz oranı sunuyor. 

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek yüzde 0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.49 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

İş Bankası Konut Kredisi 

İş Bankası kampanyalı konut kredisi için yüzde 1.17 faiz oranı sunuyor. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise yüzde 1.75 düzeyinde. 

TEB Konut Kredisi 

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar yüzde 1.2’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen yüzde 2.58 seviyelerinde. 

Kuveyt Türk Konut Finansmanı

Kuveyt Türk Katılım Bankası 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.27 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırmaya başladı. 

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.29 faiz oranı sunuyor.

İNG Konut Kredisi 

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 2 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 3 ile 10 yıl vade arasında ise yüzde 1.29 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. 

ICBC Konut Kredisi

ICBC Bank kampanyalı konut kredisi için yüzde 1.37, tabela faizleri kapsamında ise yüzde 2.4 faiz oranı sunuyor. 

Akbank Konut Kredisi 

Akbank 4 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.35 faiz oranı ile kredi kullandırmaya başladı.

Garanti BBVA Konut Kredisi

Garanti BBVA 1 yıl vadeye kadar yüzde 1.45, 2 yıl vadeye dek yüzde 1.37 ve 3 ile 10 yıl vade arasında yüzde 1.36 faiz oranı sunuyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank faiz indirimi sonrasında 10 yıl vadeye dek yüzde 1.36 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

Türkiye Finans Konut Finansmanı 
 
Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek yüzde 1.37 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor. 

Şekerbank Konut Kredisi

Şekerbank indirim sonrasında 2 yıl vadeye kadar yüzde 1.59, 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.74 ve 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.89 olarak uygulamaya başladı.

Anadolubank Konut Kredisi 

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.85, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.94 faiz oranı sunuyor.

HSBC Konut Kredisi 

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor. 

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank kampanyalı konut kredisi için yüzde 2.05 faiz oranı ile kredi sunuyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise yüzde 2.75 faiz oranı sunuyor.

Konut kredilerinde faiz indirimi devam ediyor! 

Bankalarla anlaşan inşaat firmalarından 0,79 faiz fırsatı!