06 / 07 / 2022

Altının zirveye çıkacağı tarih açıklandı! Altın almak veya satmak için uygun zaman mı?

Altının zirveye çıkacağı tarih açıklandı! Altın almak veya satmak için uygun zaman mı?

Altın piyasasına yönelik yaptığı yorumlarla adını sıkca duyduğumuz İslam Memiş'ten yatırımcılara kritik uyarı geldi. Memiş: 'Kısa vadede kâr satışı yapmak için satmayın' dedi. Peki altın fiyatları artmaya devam edecek mi, altın ne zaman zirve yapacak? İşte detaylar...Altın piyasasında yükseliş devam ederken Para ve altın uzmanı İslam Memiş, kar satışı yapmak için fırsat olarak gören yatırımcıları uyardı. İslam Memiş, altının gelecek hafta kar satışı düzeltmesi yapabileceğini söyleyip, 'Kısa vadede kar satışı yapmak için altınınızı satmayın' uyarısını yaptı.

Altının zirveye çıkacağı tarih açıklandı! Altın almak veya satmak için uygun zaman mı?

İşte İslam Memiş'in youtube kanalında yapmış olduğu analiz ve detayları...

Altında haftaya kar satışı olabilir

Altındaki haftalık artışlar hakkında konuşan Memiş, "Bu haftalık süreçteki dalgalanmalar geçici. Önümüzdeki hafta kar satışıyla hafif gerileyen bir altın olacak. Ancak Haziran ayı itibariyle bir boğa piyasası göreceğiz. Dolarda teknik olarak yaşanacak düzeltme hareketleri altının gram fiyatına yansır, bu da 'düşüyor satalım' korkusunu gündeme getirmemeli. Birincisi makas aralığı var. Ekranda gördüğünüz rakamların üzerinde alacağınız için burdan satarak yeniden yerine koyarım mantığını unutun. Kolay satarsınız ama makas aralığından dolayı kazanmadan belki de zararına yerine koyabilirsiniz. Kısa vadeli bu süreci değerlendirmek için konuşuyorum" diye belirtti.

 Altının zirveye çıkacağı tarih açıklandı! Altın almak veya satmak için uygun zaman mı?

Altını satan büyük risk almış olur

Kar yapmak isteyen yatırımcıları uyaran Memiş, "Bir aydır kısa vadeli işlem yapanlara şu uyarım vardı. Kısa vadeli işlem yapmak yok artık. Günlük veya haftalık bazda işlem yapıp kar etme piyasasını ortadan kaldırdılar. Tamamen çok büyük bir riske girmiş olursunuz. Makas aralığından dolayı bu piyasada tekrar işlem yapamadan zararına risk almış olursunuz. Benim kişisel tercihim günlük ve haftalık işlemleri bir kenara bırakmak. Haziran ve Temmuz aylarını bekleyerek, varlıklarımıza sahip çıkmak gerekiyor" diye açıklık getirdi.

Ayrıca Memiş, "Merkez Bankaları kontrollü bir şekilde bir dengelenme çabasında piyasaları manipüle ettiği için burda kısa vadeli işlem yaptırmayacaklar, kısa vadeli kimseye para kazandırmayacaklar. Burdaki dert yüksek enflasyon. Merkez bankaları çeşitli tedbirler alarak kendini korumaya alıyor. Hal böyle olunca yatırımcılar kısa vadeli aldım, sattım kar ettim modunu bir kenara bırakmalı. Böyle bir piyasa bırakmadılar" dedi. Peki altın fiyatları ne zaman artacak? İşte Memiş'in verdiği o tarih...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.