Altınok Öz: Yerinde dönüşümü en iyi yapan Kartal Belediyesi’dir!

Altınok Öz: Yerinde dönüşümü en iyi yapan Kartal Belediyesi’dir! Altınok Öz: Yerinde dönüşümü en iyi yapan Kartal Belediyesi’dir!

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediye olarak 2015 yılını değerlendirdi. Öz, Kartal Belediyesi’nin iyi algılanan, takip edilen bir kurum olduğunun altını çizdi ve çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediye olarak 2015 yılını değerlendirdi. Başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile bir toplantı yapan Başkan Altınok Öz, Kartal Belediyesi’nin iyi algılanan, takip edilen bir kurum olduğunun altını çizdi ve çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti. 

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Feyyaz Kaynak, Ali Apaydın, Dr. Turgut Mermertaş ve birim müdürlerinin katıldığı toplantıda, belediye olarak 2015 yılını değerlendiren Başkan Altınok Öz ayrıca, 2009 yılından bu yana Kartal Belediyesi’nin hizmet ve teknolojideki ilerlemesi ile alakalı tespitlerde bulundu.


Kartal Belediyesi’nin hizmet ve teknoloji olarak ilerlediğine vurgu yapan Başkan Op. Dr. Altınok Öz, “Kartal Belediyesi, 2009 yılındaki Kartal Belediyesi değil. Kartal Belediyesi, iyi algılanan ve aynı zamanda iyi takip edilen bir kurum. Biz Kartal’da 2009 yılından beri muhtarlarımızla her ay buluşuyoruz. Muhtarlar en önemli demokratik kitle. Bizim uyguladığımız bu hizmet anlayışını takip eden kurum ve kuruluşlar var. Bunun örneklerini de görüyoruz.” dedi. 


“Dönüşüm kelimesini literatüre sokan biziz” 


Kartal’da yerinde dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğini, seçim bildirgesine koyduğu “Yerinde dönüşüm-deprem dönüşüm ve kentsel dönüşüm” terimlerinin literatüre girdiğinin altını çizen Başkan Altınok Öz, “İstanbul deprem riski olan bir yer. Fakat dönüşümü yaparken de hem bir yerden bir alan açarsın, hem de insanları güven içinde oturtacak bir yer hazırlarsın. Boş alanda kentsel dönüşüm yapıyorlar. Boş alanda kentsel dönüşümü herkes yapar. Deprem ve yerinde dönüşümü en iyi yapan Kartal Belediyesi’dir. Bunu da literatüre sokan biziz. Örnek belediye olma konusunda mütevazı değiliz. En iyi belediyeyiz.” diye konuştu. 


“6306 sayılı yasa bizim sayemizde çıktı”


Başkan Altınok Öz, 6306 sayılı yasanın, Kartal Belediyesi tarafından uygulanan dönüşüm neticesinde yasalaştığına dikkat çekti. İmar ve ruhsat harçları ile kira yardımlarının da yine meclis kararıyla alındığını ve bunun bir ilk olduğunu hatırlatan Başkan Altınok Öz, “6306 sayılı yasa, bizim sayemizde çıktı. ‘İmar ve ruhsat harcı alınmayacak, kira yardımı yapılacak.’ diye meclisten karar çıkartan yine Kartal Belediyesi’dir. Biz bu anlamda öncü bir belediye olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.


“Teknolojiyi kullanarak hayal ettiklerimizi tasarlayacağız”


Kartal’ın kültür sanat merkezi olma yolunda ilerlediğini belirten Başkan Altınok Öz, “Biz Kartal olarak kültür sanat merkezi olmak zorundayız. Biz Kartal’a kültür sanatı giydireceğiz. Kültür sanat alanında yaptığımız çalışmalarla ve anma etkinlikleriyle değerlerimizi yaşatıyoruz. Değerleri bilmemiz ve yaşatmamız lazım. Kartal’da TAK Kartal ile hayal ettiklerimizi tasarlayacağız. Teknolojiyi kullanarak atılım yapmaya devam edeceğiz. -Vatandaşlara nasıl yardımcı olunur- onun üzerinde çalışmaya hızla devam edeceğiz. Dönüşümle birlikte parklarımız, kreşlerimiz, kadınlar, engelliler, çocuklar, gençler için yaptıklarımıza yenilerini ekleyip, kültür sanat etkinliklerimizle öncü bir belediye olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz.” diye konuştu. Kartal Belediyesi