Altınok Öz, Kartal sakinlerine yerinde dönüşümü anlatıyor!

Altınok Öz, Kartal sakinlerine yerinde dönüşümü anlatıyor!Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, deprem dönüşüm ve yerinde dönüşüm çalışmaları kapsamında ilçede bulunan site sakinleriyle toplantılarına devam ediyor.


Selam Blokları sakinlerini deprem dönüşümü ile ilgili bilgilendiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bulundukları  parsellerin imarları hakkında da bilgi verdi. Selam Bloklarının mevcut durumunda dönüşümün sağlanmasının koşulların anlatan Başkan Altınok Öz, Kartal Belediyesi'ne ait olan parseller ile birleşirse nasıl bir sonuç elde edileceğini anlattı. Örnek olarak hazırlanan projenin sunumunun yapıldığı toplantıda projenin, deprem güvenli, çağdaş yaşama uygun bir tasarım olduğu ve akıllı bina özelliği taşıdığı vurgulandı.


Proje sunumundan sonra konuşan Başkan Altınok Öz, “ Projeyi gördünüz. Bu projenin son hali değil ama benim içime sindi. Eklenecek birkaç şeyle daha güzel olabilir. Detayları daha sonra değerlendirirsiniz. Böyle bir projede bizimle birlikte olacaksanız biz ihaleyi yapıp inşaata başlayacağız. Kartal Belediyesi’nin internet sitesindeki şartnameye uyarak, yerli birinci sınıf malzeme kullanarak imalat yapılacak. Bir araya gelin, karar verin. Bizimle birlikte dönüşecek misiniz? Yoksa mevcut imkanlarınızla mı dönüşeceksiniz? Kartal Belediyesi’ne kalan daireleri satmayı düşünmüyoruz. Parsel üzerinde bulunan gecekondu sahiplerine vereceğiz. Biz sizin için en iyisini düşündük demiyoruz. Eğer istemezseniz biz Kartal Belediyesi’ne ait 800 metrekare alanda inşaatımızı yapacağız. Biz bu projeyi size sunduk. Evet derseniz başlatacağız” dedi.


Seven blokları projesinin ardından Arçelik ve Kumlar Sitesi sakinleri ile konuşmasını sürdüren Başkan Altınok Öz, “ Sizleri buraya, 2009’dan bu yana yaptığımız deprem dönüşüm çalışmasını anlayın ve aklınıza soru kalmasın diye çağırdım. Sizlerle daha yeni bir çalışmaya gidiyoruz. Bizim kimsenin malında gözümüz yok. Ben Kartal’ın şehri emiriyim. Kartallılar bana bu kenti emanet etti ve bana verilen emanete iyi bakmak istiyorum. Sizler iki site birleşirseniz emsaliniz artar ve dönüşebilirsiniz. Ama ufak hesaplar peşinde koşarsanız o zaman anlaşamazsınız. Siz birlikte büyüyorsunuz. Onlar size siz de onlara artı değer katıyorsunuz. Kazandığınıza bakın, kaybettiğinize değil. 75 metrekare daireniz var ama depreme dayanıklı değil. Yarın bir gün deprem olur sallanırsanız altında kalırsınız. Bunları iyi düşünün ve ona göre karar verin” dedi.