29 / 06 / 2022

Amplio Emlak milli atlet Mehmet Ali Akbaş'a sponsor oldu!

Amplio Emlak milli atlet Mehmet Ali Akbaş'a sponsor oldu!

Özellikle devletin desteği ve uluslararası yarışmalarda edinilen bireysel başarılar bu alandaki spor dallarının yükselmesine yardımcı oluyor. Atletizm dallarına verilen özel sektör desteği sayesinde uluslararası başarılar elde etmek de mümkün oluyor.Dünyanın en çevreci otellerinden Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn’un geliştiricisi Amplio Emlak Yatırım A.Ş, milli atlet Mehmet Ali Akbaş’a sponsor olarak atletizme destek veriyor. Amplio’nun desteğiyle Balkan Şampiyonluğu, Körfez Koşusu birinciliği ve İstanbul Yarı Maratonu Türkiye birinciliği gibi birçok yarışta derece elde eden Akbaş’ın yeni hedeflerinin başında ise Kasım ayında düzenlenecek Avrasya Maratonu’nda şampiyonluğu yabancı atletlerin elinden almak geliyor.


Milli atlete destek olan Amplio Emlak Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, sadece devletin değil özel sektörün de bireysel sporculara destek olması gerektiğini söyledi. Akbaş’ın aldığı derecelerle mutlu olduklarını belirten Babaoğlu, "Milli atletimize sponsor olarak yeteneklerini göstermesinde ve başarıya ulaşmasında yardımcı olmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Babaoğlu, "Biz yaptığımız projelerden, geliştirdiğimiz fikirlere kadar çevreci bir yaklaşım içindeyiz. Bu çevreci yaklaşımımızı atletizme ve genç sporculara destek vererek tamamlıyoruz" dedi.


Türkiye’de bireysel olarak yarışan sporculara sponsorluk bilincinin yeni yeni geliştiğini söyleyen Milli Atlet Mehmet Ali Akbaş "Bir yarışa katıldığımda sadece kendim için değil bana destek olan sponsorum için de yarışıyorum. Onlarla birlikte takım oluyorum. Arkamda destek veren birilerinin olması beni daha da hırslandırıyor. Aldığım destek sayesinde bu yıl Avrasya Maratonu’nda birincilik hedefliyorum. İstanbul’da düzenlenen Avrasya Maratonu’nu 1991 yılından beri yabancı atletler kazanıyor. Yıllar sonra madalyayı Türkiyeli bir atlet olarak kazanmak istiyorum. Bizim gibi sporculara sağlanacak destek, ülkemize madalya olarak geri dönecektir" şeklinde konuştu.