Ankara Angora Evleri’nde tapular dağıtılıyor!

Ankara Angora Evleri’nde tapular dağıtılıyor! Ankara Angora Evleri’nde tapular dağıtılıyor!

Elit Yapı tarafından hayata geçirilen Ankara Angora Evleri'nin tapuları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda dağıtıldı.


 

Angora Evleri’nde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Angora sakinlerinin uzun süredir bekledikleri tapularının dağıtımı ile bayram havasına büründü. Aynı zamanda Elit Yapı tarafından inşaatına başlanan yeni konutların da temeli atıldı.

 

Düzenlenen törene, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner, Angora S.S. Kooperatif 18 Başkanı  ve  Angora Toplu Yapı Başkanı Mehmet Kemal Ünsal, Elit Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik, Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, Angora yönetimi ve sakinleri katıldı. 

 

Törende açıklamalar yapan Angora Toplu Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Kemal Ünsal, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:


“Ulusumuzun çağdaş bir yapı olan Cumhuriyet’e kavuşmasında milletimizin verdiği onurlu mücadelenin örnek olmasını diliyorum. Bugün büyük gün… Cumhuriyet’imizin 94. yılını kutluyoruz. Yıllardır mücadelesi verilen konut sahiplerimizin tapularına kavuşması ve yeni yapılacak konutlarımızın da temelinin atılması ile bu anlamlı günü taçlandıralım istedik. 18.941 adada hayal gibi görünen tapu teslimlerini bugün gerçekleştiriyoruz. 3 yıl önce 29 Ekim’de iskanını takdim etmiştik; yine bugün tapuları teslim ediyoruz. 1980’lerde başlayan hikaye bugün mutlu sona kavuştu. Yine, yeni yapılacak konutlarımızın da temelini atıyoruz; Elit Yapı’ya, çok güçlü bir firmaya teslim ettik. Kendilerine de başarılar diliyorum.”


Tapuları Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner de konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Angora’nın yeri bizim için çok özel… Birçok sorunu çözdüğümüz gibi buradaki sorunları da çözdük. İskan ve tapu sorunları çözüme kavuştu. Bu özel gün ve organizasyon çok anlamlı, hayırlı olsun”

 

Elit Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, “Yapımına başlanan 10 blok ve 164 daireden oluşan konutların 2019’da teslim edilmesi planlanıyor. Biz böyle bir günde bu konutların   temelini atmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.