Ankara Çankaya'da 3.6 milyon TL'ye satılık arsa!

Ankara Çankaya'da 3.6 milyon TL'ye satılık arsa!Ankara Çankaya'da bulunan Aykon Yapı'ya ait inşaatın kuzeybatı bitişiğinde bulunan arsa, Ankara Satış Memurluğu tarafından 14 Nisan 2015 günü saat 09:30 ile 09:40 arası ihale ediliyor.


Ankara Çankaya'da bulunan Vişneli Residence'ın arkasında Aykon Yapı'ya ait inşaatın kuzeybatı bitişiğinde bulunan arsa,  Ankara  Satış Memurluğu tarafından 3 milyon 647 bin 250 TL'ye satışa çıkarılıyor.


Taşınmazın ihalesi açık artırma usulüyle olup, ortaklığın giderilmesi amacıyla satılarak paraya çevrilecektir.


1 NO'LU TAŞINMAZ;


Özellikleri: Ankara ili Çankaya ilçesi Karakusunlar Mahallesinde 1538. Sokağa cepheli Vişnelik Residence'nin arkasında halen yapımı devam eden Aykon yapıya ait inşaatın kuzeybatı bitişiğinde imarın 27567 Ada, 2 parselini teşkil eden 1621,00 m2 yüzölçümlünde bos arsa vasıflı taşınmaz hissedarlar arasında ortaklığın giderilmesi amacıyla satılarak paraya çevrilecektir.


Gayrimenkulun geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.


Adresi: Karakusunlar Mah, 1538.Sok Cankaya/Ankara Yüzölçümü: 1.621,00 m2 Arsa Payı: Tamamı


İmar Durumu: E: 1.50, Hmax = Serbest Bölgesel Ticaret merkezi kullanımında kaldığı belirtilmiştir.


Kıymeti: 3.647.250,00 TL 


KDV Oranı: %18


Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.


1.Satıs Günü: 14/04/2015 günü 09:30 - 09:40 arası


2.Satıs Günü: 15/05/2015 günü 09:30 - 09:40 arası


Satış Yeri: Ankara Adliyesi 2 Nolu mezat salonu Sıhhiye/Ankara


Satış şartları:

1-ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uvap.aov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3-ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/224 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/02/2015