Ankara Elmadağ'da kentsel dönüşüm anlatıldı!

Ankara Elmadağ'da kentsel dönüşüm anlatıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Elmadağ Belediye Başkanlığınca yürütülmekte olan Elmadağ Kentsel Gelişim ve Dönüşüm projesi bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Elmadağ Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri yetkilileri, Ak Parti İl Başkanı Dr. Mustafa Nedim Yamalı, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Toplantıda hak sahiplerine projenin aşamaları tek tek anlatıldı. Mustafa Nedim Yamalı, “Yorucu çalışmalar ve büyük emeklerden sonra bu projenin Elmadağ İlçemiz için yapılması bizleri de çok mutlu etmektedir. Projenin hayata geçirilmesi ile İlçemizde nüfus artacak, evlerimiz değerlenecek daha yaşanılabilir çağdaş bir yerleşim yeri olacak. Elmadağ’a geldiği günden bu yana tecrübesi, çalışkanlığı ve azmiyle büyük projelere imza atan, hizmette sadece Ankara’da değil Türkiye’de örnek çalışmalar yaptığı için Gazi Şahin kardeşime sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum diyorum.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; ”Değerli kardeşlerim bugün burada büyük gayretlerle yaptığımız çalışmaların hayata geçirildiğini birlikte paylaşmak bu mutluluğu birlikte yaşamak için toplanmış bulunuyoruz. Biz yaptığımız hiçbir işte şov yapmayı değil faydalı olmayı hedeflemekteyiz. Belediye Başkanlığı yaptığım yıllar boyunca hedeflerimizi hayallerde değil icraatlar la anlatmayı nasip etti Allah. Hizmetlerimizi yerine getirmemizde bizlere destek olan Hükümetimize ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.


Proje hakkında bilgiler veren Başkan Şahin ;“71,5 hektarlık alanda gerçekleşecek olan Kentsel Gelişim ve Dönüşüm projemizin Toplam proje alanında 5 adet Dini Tesis, 2 adet Eğitim Tesisi, 2 adet Sosyal­ Kültürel Tesis, 2 adet Aile Sağlık Merkezi, 1 adet Belediye Hizmet Alanı ve 1 adet Spor Tesisi yapılacaktır. Yapılacak olan konutların 1.250 adedinin hak sahiplerine borçlu veya borçsuz olarak verileceği planlanmıştır. Artan konutların proje fizibilitesi içerisinde dışa satışlarda kullanılacaktır. Proje alanında özelikle topoğrafik yapı göz önüne alınarak 3 ile 8 kat arasında konutları barındıran 5 konut tipi çalışılmıştır. Üretilecek konutlar 2+1, 3+1, 4+1 olacak şekilde 78 metrekareden 149 metrekareye kadar çeşitlilik göstermektedir.


Proje çerçevesinde yerinde dönüşüm ilkesine dayanarak mevcut konutlarında ikamet ederken yeni evlerine kavuşabilecektir. Proje alanında kullanılacak konut mimarileri Elmadağ İlçesine özgü olarak tasarlanmış olup, Hizmetlere ulaşa bilirlik ve Sosyal birlikteliğin sağlanması amaçlanmıştır. “dedi.


Başkan Şahin ;“tanıtım kontrollük ve pazarlama binası” yapım işi ihalesi yapılmış olup, 09.09.2015 tarihinde inşaatına başlanılmıştır. Çok kısa zamanda 596 konutluk 1.etabın temellerinin atılacağını da belirtti.Anadolu